ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#5 2024

#5 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№3 2023 рік

Статті стр.
CHIP NEWS


Шановні передплатники та друзі журналу CHIP NEWS!

Редакцією журналу CHIP NEWS прийнято рішення про продовження його БЕЗКОШТОВНОГО випуску.

Вашій увазі пропонується 3-й номер журналу за 2023 рік.

Для його завантаження є 2 варіанти, що відрізняються лише розміром (якістю окремих растрових зображень).

10 Мб -

https://drive.google.com/file/d/15FcrvYY_Z7NtbORUU9JAORLp5M5JlTSO/view?usp=sharing

67 Мб -

https://drive.google.com/file/d/1Fj00W1_IEsi8mBSDwmK0p1abKRvU3aXu/view?usp=sharing

Для вашої зручності на рекламах та на візитках працюють лінки на сайти. На сторінках Змісту та на обкладинці також активні переходи на сторінки статей.

Прохання при перегляді файла на комп'ютері застосовувати двохсторінковий режим перегляду з окремим показом титульної сторінки. Це побажання для більш "реалістичного" відображення журналу.

Зв'язатися з нами можна по e-mail

editor@chipnews.com.ua

чи приєднатися до нашого Телеграм-каналу

https://t.me/chipnewsua

Читайте з користю та задоволенням!

 
0
CHIP NEWS


Зміст 3-го номера журналу CHIP NEWS за 2023 рік

 

 
1
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
ПЛІС
Дмитро Дайнеко
Проєкт динамічної зміни конфігурації ПЛІС сімейства MAX10. Частина 1

У статті розглянуто реалізацію завантажувача та основної конфігурації на мікросхемі ПЛІС сімейства MAX10 корпорації Intel. ПЛІС сімейства MAX10 має можливість організувати дві абсолютно незалежні конфігураційні схеми. Таким чином, одну можна використовувати як завантажувач, а другу — як  основну робочу конфігурацію. Стаття адресована і новачкам, діяльність та інтереси яких пов’язані з ПЛІС. У першій частині цієї роботи представлено особливості ПЛІС сімейства MAX10, внутрішню систему перемикання між конфігураціями, а також наведено RTL­-код модуля верхнього рівня проєкту мовою опису апаратури SystemVerilog [1].

 
12
Іновації
Марен Гаст (Maren Gast)
Компактне відображення чудової ідеї майбутнього у парку All Electric Society

Концепція All Electric Society (Повністю Електрифіковане Суспільство) описує майбутнє, в якому електрична енергія, вироблена з відновлюваних джерел, буде доступна в усьому світі як основний вид енергії в достатніх кількостях та за доступними цінами. Саме таку мету компанія Phoenix Contact поставила собі і якої прагне досягти протягом десятиліття до 2030 року.

 
20
Джерела живлення

Універсальне джерело безперебійного живлення

Для надійного живлення обладнання у промисловості, комунальному господарстві та оселях, розроблені універсальні модульні джерела безперебійного живлення на основі сонячних інверторів від SRNE. Вже зараз доступні однофазні рішення потужністю 3.0 кВт і 5.0 кВт. Команда СЕА виконує весь цикл робіт: проєктування, виробництво, монтаж, пусконалагодження та введення в експлуатацію.

 
24
Джерела живлення
Омар Хармон (Omar Harmon), Франческо ді Доменіко (Francesco Di Domenico), Шріватса Рагхунтатх (Srivatsa Raghunath)
Зарядні пристрої потужністю до 150 кВт для швидкого заряду електромобілів

Зарядна інфраструктура для електромобілів з батарейним живленням (BEV, або ЕБЖ), які здійснюють поїздки, зокрема, на далекі відстані, багато в чому має бути схожою з традиційною, яка застосовується для автотранспорту з двигунами внутрішнього згоряння.

 
26
Друковані плати
Джон Кунрод (John Coonrod)
Покращення терморегулювання друкованих плат мікрохвильового діапазону з використанням сучасних матеріалів

В статті, щоб проілюструвати терморегулювання друкованих плат на практиці, детально описано експеримент, який показує тепловий потік в друкованій платі при різних рівнях потужності із використанням матеріалів з різними тепловими властивостями.

 
30
Проєктування друкованих плат
Закарайа Петерсон (Zachariah Peterson)
Що означає проєктування високошвидкісних друкованих плат?

Сьогодні можна стверджувати, що більшість друкованих плат піддаються ризику виникнення проблем із цілісністю сигналу, які зазвичай виникають під час високошвидкісного цифрового проєктування. Під час проєктування та компонування високошвидкісної друкованої плати основна увага приділяється створенню конструкцій, які менш схильні до проблем цілісності сигналу, цілісності живлення та EMI/EMC. Хоча жоден проєкт неможливо повністю захистити від зазначених проблем, ми маємо надію, що рекомендації, які надано в цій статті, допоможуть знизити їх до рівня, на якому вони будуть непомітні і не створять проблем із продуктивністю в кінцевому продукті.

 
34
Проєктування друкованих плат
Ен Хван Чо (Yong Hwan Cho), Кіт Солуша (Keith Szolusha); Переклад: Євген Івашенко
Розведення друкованої плати для зниження ЕМЗ на прикладі чотирьохключового підвищувально­-знижувального контролера з одинарним і подвійним «гарячим» контуром

В автомобільних застосуваннях електричні кола повинні відповідати суворим стандартам електромагнітної сумісності, щоб уникнути завад у діапазонах частот радіомовлення та мобільного зв’язку. У багатьох випадках рішення на базі технології Silent Switcher і Silent Switcher 2 можуть істотно вплинути на відповідність цим стандартам. Проте необхідно приділяти особливу увагу розведенню друкованої плати. У статті розглядається два можливих рішення для підвищувально-­знижувального контролера з чотирма ключами та порівнюються результати тестування в безеховій камері.

 
39
Системи зв’язку

Li­-Fi новий конкурент Wi-Fi. Передача даних за попомогою світла

Стаття пояснює переваги Li­-Fi перед Wi­-Fi, такі як швидкість, безпека, відсутність завад і можливість використання будь­якого джерела світлодіодів як точки доступу. Наведено принципи роботи Li­-Fi та потенційні застосування цієї технології в різних галузях разом з необхідною сертифікацією стандарту Li­-Fi, яка сприяє її комерціалізації та інноваціям.

 
44
Вимірювальна техніка
Адаптований переклад українською та технічне редагування: Віктор Бутирін
Захист пристрою під час тестування від пошкоджень, пов’язаних з електроживленням

Якщо ви хочете досягти своїх цілей, дотримуючись термінів і бюджету, важливо захистити пристрої від пошкоджень під час тестування. Якщо ризик пошкодження пристрою є предметом значного занепокоєння, під час планування тестування слід врахувати стратегії та обладнання, що дають змогу знизити цей ризик. Вибір джерела живлення з вбудованими функціями захисту, такими як захист від перенапруги чи перевищення струму, дуже важливий для безпеки пристрою та дає можливість скоротити інвестиції в розробку системи тестування шляхом зменшення загальної кількості системного обладнання. У цій статті розглядається, як перевірені методи автоматично захищають ваш тестований пристрій від ушкоджень.

 
46
Силова електроніка
Пол Дрексхейдж (Paul Drexhage); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Володимир Павловський
Партнерство заради надійного постачання промислових силових модулів

Користувачі потужних напівпровідників в останні роки почали потерпати від проблем через нестабільне постачання компонентів. Тому пошук альтернативних постачальників завжди є важливим моментом при розробці силових перетворювачів. Компанія Semikron Danfoss, як найбільший незалежний виробник силових модулів, має унікальні можливості для вирішення цієї проблеми. Разом зі своїм давнім партнером компанією ROHM Semiconductor вона додає до своєї лінійки модулів малої потужності новий повністю сумісний модуль 1200 В IGBT. Це допоможе зменшити дефіцит силових модулів і зробити ланцюг постачання таких модулів більш стабільним та надійним.

 
50
Силова електроніка
Пол Шимель (Paul L. Schimel)
Вплив радіації на силові напівпровідники в джерелах живлення

Які функції виконують радіаційностійкі пристрої? Що визначає їхню стійкість до радіації? Як враховувати її під час проєктування? Як працюють ці компоненти? Як їх тестувати та перевіряти на відповідність? Усі ці та інші питання розглядаються в цій публікації.

 
56
Антени
Ламберт Ваннінгер (Lambert Wanninger), Мелані Тіміг (Melanie Thiemig), Фолькер Фреверт (Volker Frevert); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Володимир Рентюк
Багаточастотні квадрифілярні спіральні антени для точного GNSS позиціювання

Вже декілька років для потреб точного позиціювання в глобальних супутникових системах позиціювання (Global Navigation Satellite System, далі — GNSS) доступні багаточастотні квадрифілярні спіральні антени із відхиленням вимірювання всього у декілька сантиметрів. Автори проєкту та пропонованої статті виконали тестові вимірювання з двома типами багаточастотних квадрифілярних антен та порівняли їх із еталонною геодезичною patch-­антеною. Незважаючи на те, що фазовий шум носійної частоти, помилки у коді та чутливість до високочастотної багатопроменевості, порівняно з геодезичною антеною, були більшими, але точність вимірювання швидких статичних горизонтальних координат все ж залишилася на тому самому рівні та демонструє можливість досягти похибки позиціювання усього в декілька сантиметрів. Автори статті у ході дослідницьких експериментів встановили, що один із типів антен продемонстрував підвищену чутливість до ефектів багатопроменевості ближнього поля, що призвело до погіршення точності у вимірюванні вертикальної складової координат, але інший показав в цілому прийняті результати.

 

 
62
Електромагнітна сумісність
Маркус Хердін
Боротьба з синфазними електромагнітними завадами в установках з електроприводом

У цій статті розглядаються основні властивості та причини виникнення синфазних струмів. На приведеному прикладі вивчаються принципи вимірювання та захисні заходи з придушення синфазних завад в обладнанні з електроприводами.

 
71
Мікроконтролери
Сергій Надєждін
Мікроконтролери сімейств RX72T і RX72M від Renesas

У статті розглядаються мікроконтролери сімейств RX72T і RX72M від компанії Renesas. Вони базуються на власному процесорному ядрі Renesas RXv3 останнього покоління. Обидва сімейства схожі за архітектурою, а відносно невеликі відмінності між ними зумовлені різним призначенням: мікроконтролери сімейства RX72M призначено для використання в промислових застосуваннях, а МК сімейства RX72T орієнтовані на керування електроприводом.

 
74
На допомогу розробнику
Тодд Філліпс (Todd Phillips)
Захист низькошвидкісних інтерфейсів і джерел живлення

Ця стаття є третьою в серії публікацій про принципи побудови захисту портів і інтерфейсів. У ній ми розглянемо низькошвидкісні інтерфейси та джерела живлення, як­от DC/DC­-перетворювачі та інші вироби, наведемо різні методи їхнього захисту.

 
84
Візитки

Візитки
 
88
Виставки

Виставки
 
93
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
98


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5