ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Рубрикатор

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#3 2024

#3 2024

КОНТАКТИ

РубрикаторСтворені за технологією SOTB мікроконтролери Renesas працюють на енергії, яку отримують із навколишнього середовища

У статті описано переваги та особливості SOTB­технології та представлено мікроконтролер з її застосуванням — RE017 від компанії Renesas.

3
2024
Саїд Тасімуддін (Syed Thaseemuddin), Шрідхар Чаннагірі (Shridhar Channagiri); Переклад та редагування: Ірина Приходько
Інструменти для швидкого створення прототипів із використанням 32­-розрядних мікроконтролерів

Окрім мікроконтролерів, компанія Microchip також пропонує засоби розробки апаратного та програмного забезпечення. Сімейство мікроконтролерів забезпечує створення різних прикладів додатків або інструментів для розробки прототипів для промислових і технологічних сегментів, таких як пристрої зв’язку (з низьким енергоспоживанням), функціональна безпека тощо. Засоби розробки апаратного та програмного забезпечення надають можливість швидко розробляти прототипи без безпосереднього проєктування друкованих плат.

Саїд Тасімуддін (Syed Thaseemuddin), Шрідхар Чаннагірі (Shridhar Channagiri); Переклад та редагування: Ірина Приходько "Інструменти для швидкого створення прототипів із використанням 32­-розрядних мікроконтролерів"

2
2024
Росс Сатчелл (Ross Satchell); Переклад та редагування: Ірина Приходько
Мікроконтролери PIC і AVR спрощують периферію

При розробці надійних периферійних вузлів розробники вбудованих систем часто відштовхуються від чотирьох основних чинників: інтерфейс датчика, низьке енергоспоживання, фактичний розмір і безпека.
Компанія Microchip Technology пропонує мікроконтролери (MCU) з широким діапазоном вхідної напруги від 1.8 до 5.5 В, що робить їх незамінними в середовищах з шумами. Оскільки всі сигнали можуть бути виділені на фоні шуму, існує можливість подавати або приймати струм до 50 мА на окремі виводи GPIO, а також працювати в промисловому (від –40 до +85 °C) і розширеному (від –40 до 125 °C) температурних діапазонах.
В даній статті ми розглянемо ці чотири чинники по черзі.

Росс Сатчелл (Ross Satchell); Переклад та редагування: Ірина Приходько "Мікроконтролери PIC і AVR спрощують периферію"

1
2024
Стейан Согстед (Stian Sogstad)
Застосування мікроконтролерів з інтелектуальною периферією для зменшення енергоспоживання

У статті розглядається приклад використання мікроконтролерів, що дають змогу знизити енергоспоживання. Приклад заснований на спільному застосуванні мікроконтролерів сімейства ATtiny1627 виробництва компанії Microchip та інфрачервоних датчиків руху.

5
2023
Антон Пащенко, Роман Боронніков
Мікроконтролери та СнК від компанії Geehy Semiconductor

У статті розглядаються мікроконтролери та СнК китайської компанії Geehy Semiconductor. Широка виробнича лінійка цієї компанії, що має мікроконтролери на базі добре відомих процесорних ядер ARM Cortex­-M0+, Cortex-M3 і Cortex­-M4, не викличе труднощів під час переходу на продукцію компанії. Бездротові СнК і СнК захисту даних доповнюють мікроконтролери та дають змогу створювати функціонально закінчені вироби, в основному, на базі продукції Geehy Semiconductor.

5
2023
Сергій Надєждін
Мікроконтролери сімейств RX72T і RX72M від Renesas

У статті розглядаються мікроконтролери сімейств RX72T і RX72M від компанії Renesas. Вони базуються на власному процесорному ядрі Renesas RXv3 останнього покоління. Обидва сімейства схожі за архітектурою, а відносно невеликі відмінності між ними зумовлені різним призначенням: мікроконтролери сімейства RX72M призначено для використання в промислових застосуваннях, а МК сімейства RX72T орієнтовані на керування електроприводом.

3
2023
Сергій Надєждін
Мікроконтролери R7FS1JA платформи Renesas Synergy

У статті коротко розглядаються деякі особливості сімейства мікроконтролерів R7FS1JA платформи Renesas Synergy. До їхнього складу входять багато модулів, властивих іншим мікроконтролерам цієї компанії.

2
2023
Сергій Надєждін
Мікроконтролери RX66 від Renesas

У статті розглядаються мікроконтролери RX66 групи RX6000 від Renesas. У цих пристроях використовується процесорне ядро RXv3 власної розробки. Описано основні функціональні вузли мікроконтролера.

1
2023
Роберт Перкел (Robert Perkel)
Використання допоміжних економічних мікроконтролерів для вирішення рутинних завдань

У статті на практичному прикладі обговорюється можливість вивільнення ресурсів центрального мікроконтролера або обчислювального пристрою за рахунок використання додаткових економічних 8-­ і 16­-біт мікроконтролерів. Розглядаються приклади створення розширювача вводу/виводу та перетворювача «напруга–частота».

1
2023
Переклад: Андрій Лебедєв
Мікроконтролер Renesas RA4W1 з Bluetooth Low Energy для поліпшення якості медичного обслуговування

Медичні пристрої, оснащені малопотужним Bluetooth (Bluetooth Low Energy — BLE), є високотехнологічним рішенням для автоматизації роботи лікарень. Мікроконтролер RA4W1 від компанії Renesas — однокристальний BLE­пристрій, оптимальний для медичних застосувань, які потребують малого енергоспоживання та високої продуктивності, надійної безпеки, великої вбудованої оперативної пам’яті та точності аналого­цифрових перетворювачів для сигналів датчика. Автоматизація медичного обладнання та оптимізація роботи персоналу у сфері охорони здоров’я дасть змогу медичним установам перерозподіляти ресурси для поліпшення обслуговування населення.

9
2022
Тетяна Колеснікова
Робота з мікроконтролерами STM32 сімейства Cortex­-M3 у програмному середовищі Proteus 8.11. Частина 3

У статті наведено опис послідовного інтерфейсу SPI 32­розрядних мікроконтролерів STM32 сімейства Cortex­-M3. Розглянуто призначення регістрів конфігурування SPI, а також запропоновано приклади програм для його ініціалізації та роботи. Представлено моделювання схем Proteus з використанням мікроконтролерів Cortex­M3, зокрема передача даних через інтерфейс SPI між двома і трьома мікросхемами STM32F103C4, налаштованими як Master (ведучий) і Slave (ведені), і відображення прийнятих веденим пристроєм даних на екрані. За допомогою осцилографа проведено контроль вхідних/вихідних сигналів, що присутні на виводах пристроїв схеми. У ході виконання програми ініціалізації виконано перегляд стану бітів регістрів управління модулем SPI мікроконтролера STM32F103C4.

9
2022

Мікроконтролери серії APM32F405/415 з високою продуктивністю та високим рівнем безпеки

Компанія Geehy Semiconductor анонсувала нові високопродуктивні мікроконтролери APM32F405/415 (рис. 1) промислового класу з високим рівнем безпеки на основі ядра Arm® Cortex®M4, які відрізняються високою ємністю, широким температурним діапазоном, високою стабільністю, високою надійністю та високою інтеграцією.

7
2022

Переваги використання мікроконтролерів RA2A1 у вимірювальних системах

Вимірювальні системи в таких сферах застосування як автоматизація будівель, охорона здоров’я та промисловість відіграють важливу роль у зборі даних із датчиків, забезпеченні ефективності експлуатації та надійності обладнання, підтвердженні його безпечної роботи. У цій статті розглядається будова мікроконтролерів RA2A1, оснащених аналоговою схемою вхідного каскаду, що гнучко налаштовується. Ці МК сприяють зменшенню кількості монтажних вузлів, полегшенню проєктування та скороченню часу виходу нового виробу на ринок.

7
2022
Сергій Волков
Мікроконтролери сімейства RZ/N компанії Renesas

У статті розглядаються мікроконтролери сімейства RZ/N компанії Renesas. Опис їх основних модулів дозволяє скласти уявлення про можливості мікроконтролерів цього сімейства, призначеного для вирішення широкого ряду завдань промислової автоматизації.

4
2022
Євген Тетерев
Нові мікроконтролери PIC32CM Lx від Microchip Technology

Нові мікроконтролери Microchip PIC32CM Lx є розвитком сімейства SAM L10/L11, яке декілька років тому набуло широкого поширення у світі Інтернету речей. Таким чином, сімейство PIC32CM Lx, незважаючи на абревіатуру PIC у своїй назві, має в основі ядро Cortex і може вважатися спадкоємцем 32­бітних мікроконтролерів Atmel.

3
2022
Сергій Волков
Мікроконтролери сімейства RZ/G2 від компанії Renesas Electronics

В статті коротко описані мікроконтролери сімейства RZ/G2 від компанії Renesas Electronics. Основна увага приділена найпродуктивнішій мікросхемі — RZ/G2H. Мікроконтролери мають відмінні мультимедійні можливості та можуть використовуватись для створення розширеного людино­-машинного інтерфейсу. Обчислювальні можливості мікроконтролерів дозволяють застосовувати їх у найскладніших вбудовуваних системах управління та на всіх рівнях АСУ.

3
2022
Георгій Воронцов
Бездротові мікроконтролери

У статті розглядаються бездротові мікроконтролери компаній Renesas та Dialog Semiconductor. Ці прилади підтримують стандарти Bluetooth Low Energy 5.0 та Bluetooth Low Energy 5.1. Наводяться короткі описи МК та параметри РЧ­трансиверів.

2
2022
Ігор Гук
Високоефективні мікроконтролери компанії Renesas Electronics Corporation

Історія Renesas Electronics Corporation, яка виготовляє напівпровідникові компоненти, бере відлік з 2003 р. зі створення компанії Renesas Technology. Згодом до неї були приєднані NEC, Intersil та IDT. Її головний офіс знаходиться в Токіо, а представництва та виробництво розосереджені більш ніж у 20 країнах [1]. Компанія — один із світових лідерів із випуску мік­росхем різного типу. В даний час вона активно розробляє технологію SOTB (silicon-­on­-thin­-buried­-oxide — кремній на ізолюючому оксидному шарі), впроваджує та виробляє мікроконтролери на її основі. В статті розгляне­мо основні види продукції, яку виробляє компанія в даний час.

1
2022
Сергій Долгушин
Новий модуль Wiznet W5100S­-EVB­-Pico — Raspberry Pi Pico з апаратною підтримкою Ethernet

На початку 2021 року компанія Raspberry PI анонсувала новий мікроконтролер RP2040 та модуль Raspberry Pi Pico. Цей мікроконтролер цікавий своїми характеристиками, зокрема наявністю двох ядер Arm Cortex­-M0+ із тактовою частотою 133 МГц. На хвилі швидко зростаючого інтересу в усьому світі до нової продукції Raspberry компанія Wiznet представила два нові модулі: WIZnet Ethernet HAT та W5100S-­EVB-Pico. Перший є платою розширення на основі Ethernet­-мосту W5100S для базового модуля Raspberry Pi Pico. Другий модуль є повнофункціональним аналогом Raspberry Pi Pico з встановленими на платі Ethernet­-мостом W5100S і мережним роз’ємом RJ-45. У статті ми пропонуємо познайомитися з Ethernet­-мостом Wiznet W5100S та модулем W5100S­-EVB­-Pico.

1
2022


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5