ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Рубрикатор

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#5 2024

#5 2024

КОНТАКТИ

РубрикаторМультикіловатні керовані джерела живлення MEAN WELL: унікальні рішення для сучасних промислових установок
5
2024
Стів Робертс
«Хакінг» AC/DC-­конвертера

«Злом», або «хакінг» (hack), — прогресивне рішення, що використовує щось для певної мети, для якої це «щось» від початку не було призначене. Зазвичай хакінг роблять заради розваги, але він може слугувати і для більш серйозних речей, даючи змогу знайти неординарне рішення, недосяжне за звичайного підходу.
У першій статті блоку статей про «хакінг» конвертера було описано «хакінг» DC/DC­-конвертера [1]. А у цій частині опишемо, як можна «зламати» звичайний AC/DC­-конвертер.
 

5
2024

Мультикіловатні керовані джерела живлення MEAN WELL: унікальні рішення для сучасних промислових установок

Джерела живлення (ДЖ) серій CSP-­3000, DPU­-3200, PHP­-3500 і PHP­-3500­HV виробництва компанії MEAN WELL мають унікальний для свого класу набір характеристик. Ці ДЖ мають можливість віддаленого керування і контролю, зокрема за допомогою цифрових інтерфейсів, що особливо актуально для сучасної промисловості. Гарантія на ці високонадійні прилади становить 5 років.

"Мультикіловатні керовані джерела живлення MEAN WELL: унікальні рішення для сучасних промислових установок"

4
2024

APM32F407 — рішення живлення для систем зв’язку від компанії Geehy

У статті йдеться про переваги рішення живлення для систем зв’язку на основі мікроконтролера APM32F407 від компанії Geehy, що підвищує ефективність і надійність.

"APM32F407 — рішення живлення для систем зв’язку від компанії Geehy"

2
2024
Мін Чжоу (Ming Zhou), Андреа Піччоні (Andrea Piccioni); Переклад та редагування: Віталій Шевченко
SiC­-прилади в коректорі коефіцієнта потужності зарядної станції електромобілів

У статті аналізуються тенденції розвитку технологій зарядних станцій постійного струму для електромобілів (EV, Electric Vehicle). Розповідається про поточну ситуацію з приладами з карбіду кремнію (SiC) та їхні переваги. Представлено трифазний ви­прямляч для односпрямованих зарядних пристроїв за топологією Vienna, топологію активного дворівневого, трифазного випрямляча, а також рішення для двоспрямованих зарядних пристроїв на базі SiC­-ключів.

Мін Чжоу (Ming Zhou), Андреа Піччоні (Andrea Piccioni); Переклад та редагування: Віталій Шевченко "SiC­-прилади в коректорі коефіцієнта потужності зарядної станції електромобілів"

2
2024
Д.К. Сінгх (D.K. Singh), Давид Жан (David Zhan)
Підвищення ефективності системи батарейного резервування за допомогою знижувально­-підвищувального контролера

Побудова пристроїв резервного живлення постійного струму на основі двонапрямленоїї знижувально-­підвищувальної архітектури забезпечує найбільшу ефективність і збільшує надійність усієї системи. У статті описуються способи розроблення недорогої апаратно­реалізованої автономної системи з використанням високовольтних знижувально­-підвищувальних конт­ролерів від Renesas Electronics. Такий підхід дає змогу зменшити вартість системи шляхом ефективнішого використання акумулятора, уникнувши застосування складних методів вимірювання струму та зарядних кіл.

Д.К. Сінгх (D.K. Singh), Давид Жан (David Zhan) "Підвищення ефективності системи батарейного резервування за допомогою знижувально­-підвищувального контролера"

2
2024

XLG­-240/320-48­-ABV — драйвери світлодіодів для сільськогосподарського освітлення 240 і 320 В

"XLG­-240/320-48­-ABV — драйвери світлодіодів для сільськогосподарського освітлення 240 і 320 В"

2
2024
Переклад та редагування: Віктор Бутирін
10 порад щодо підвищення продуктивності системи тестування з джерелами живлення

Як і раніше, від виробників вимагають більшого за менших витрат. Підвищення ефективності може скоротити кількість обладнання, що використовується під час тестування, і обійти фізичні обмеження виробничого об'єкта. Підвищення якості робочого процесу також знизить витрати на обладнання. Просунутіі джерела живлення компанії Keysight розроблені для підвищення ефективності при забезпеченні найвищого рівня захисту вашого тестованого пристрою. Ознайомтеся з усіма десятьма порадами, щоб дізнатися більше про підвищення ефективності тестування.

Переклад та редагування: Віктор Бутирін "10 порад щодо підвищення продуктивності системи тестування з джерелами живлення"

1
2024

NCP­3200: джерело живлення та зарядний пристрій в одному пристрої потужністю 3200 Вт

В статті представлена нова модель джерел живлення для широкого спектру силової електроніки, в галузі зв’язку та в енергетичних системах

5
2023
Жиган Льянг (Zhigang Liang), Ашвіні Равіндран (Ashwini Ravindran), Санкун Лім (Sungkeun Lim), Старрі Цай (Starry Tsai)
Оптимізація мобільних обчислювальних систем за допомогою нового зарядного пристрою для USB­-C

Питання наявності порту USB­-C для оптимізації мобільних обчислювальних систем привертає все більше уваги. Зарядка акумулятора мобільного комп’ютера через USB­-C стає новим трендом. У статті розглядаються переваги та недоліки схеми стандартного підвищувально-­знижувального зарядного пристрою (ЗП) для USB­-C NVDC. Описується технічне рішення комбінованого зарядного пристрою від Renesas для акумуляторів, який може працювати і в режимі NVDC, і в режимі Hybrid Power Buc-k­Boost (HPBB).

5
2023
Володимир Рентюк
Нові трифазні блоки живлення серії DRB потужністю 120 і 240 Вт на DIN­рейку від TDK­-Lambda

В статті піде мова про лінійку сучасних DIN-­рейкових модулів із трифазним входом із серії економічних блоків живлення DRB виробництва корпорації TDK-­Lambda. Ці модулі з вихідною потужністю 120 і 240 Вт і вихідними напругами 12, 24 і 48 В здатні віддавати 120 % пікової потужності та мають низькі пускові струми, що даєможливість широкого спектру їх використання, зокрема з ємнісними та індуктивними навантаженнями.

5
2023
Девід Бак (David Buck)
Вибір джерела живлення для роботи з трифазною вхідною напругою

У статті розглядаються особливості експлуатації в різних країнах джерел напруги від компанії TDK­-Lambda.

4
2023

Універсальне джерело безперебійного живлення

Для надійного живлення обладнання у промисловості, комунальному господарстві та оселях, розроблені універсальні модульні джерела безперебійного живлення на основі сонячних інверторів від SRNE. Вже зараз доступні однофазні рішення потужністю 3.0 кВт і 5.0 кВт. Команда СЕА виконує весь цикл робіт: проєктування, виробництво, монтаж, пусконалагодження та введення в експлуатацію.

3
2023
Омар Хармон (Omar Harmon), Франческо ді Доменіко (Francesco Di Domenico), Шріватса Рагхунтатх (Srivatsa Raghunath)
Зарядні пристрої потужністю до 150 кВт для швидкого заряду електромобілів

Зарядна інфраструктура для електромобілів з батарейним живленням (BEV, або ЕБЖ), які здійснюють поїздки, зокрема, на далекі відстані, багато в чому має бути схожою з традиційною, яка застосовується для автотранспорту з двигунами внутрішнього згоряння.

3
2023

Медичні стандарти та терміни: від А до Я

Коли справа стосується медичних застосувань, потрібно розібратись у безлічі стандартів і правил. На це є вагомі причини через те, що дана техніка повинна мати постійне підключення для забезпечення життєдіяльності людини. І, коли справа доходить до вибору джерела живлення, ця стаття від швейцарського виробника джерел живлення TRACO POWER має допомогти розробникам підібрати джерела для особливо безпечного застосування.

2
2023
Стів Робертс (Steve Roberts)
«Хакінг» DC/DC-­конвертера

«Злом», або «хакінг» (hack), — прогресивне рішення, яке використовує щось для певної мети, для якої це «щось» від самого початку не було призначене. Зазвичай його роблять заради розваги, але він може слугувати і для більш серйозних речей, даючи змогу знайти неординарне рішення, недосяжне за звичайного підходу. Але як можна «зламати» звичайний DC/DC­-конвертер?

2
2023
Жюльєн Сірар (Julien Sirard), Сергій Дмитрієв
DC/DC­-перетворювачі з широким діапазоном вхідної напруги для застосування у виробництві електроенергії

У статті розглядаються характеристики серії DC/DC­-перетворювачів від компанії Aimtec, що мають широкий діапазон вхідної напруги та призначені для застосувань у фотовольтаїчних, вітроенергетичних та інших системах.

1
2023
Стів Робертс (Steve Roberts); Доопрацювання: Володимир Рентюк
Пікова та середня потужність: як вибрати джерело живлення правильно

Одне з питань, що потребують вирішення на ранніх етапах, звучить приблизно так: яку концепцію електроживлення буде використано в проєкті? Потім, коли основні вузли (каскади) спроєктовано і їхнє енергоспоживання відоме, необхідно зробити вибір конкретної реалізації системи електроживлення під раніше обрану концепцію. І тут розробник стикається з дилемою, який варіант джерела живлення вибрати: потужний і переплатити або більш доступний, але менший за потужністю, а значить, у разі чого виключає свободу для маневру. У цій статті компанії Recom представлено аналіз ситуації та запропоновано рішення.

1
2023

Серія джерел живлення MPM MEAN WELL для медичного обладнання

У статті представлено джерела живлення MPM від MEAN WELL, а також описано вимоги, яким мають відповідати джерела живлення для медичного обладнання.

8
2022
Джон Куїнлан (John Quinlan)
Характеристики джерел живлення для медичної техніки

Параметри джерел живлення для медичної техніки повинні відповідати вимогам безпечних і економічних стандартів. У статті розглядаються деякі характеристики джерел живлення відповідно до загальноприйнятих стандартів.

8
2022
Євген Рабінович
Деякі аспекти вибору джерела живлення для медичного обладнання

Галузь медичного обладнання в розвинених країнах і так уже показувала стабільне зростання всі попередні десятиліття. Однак з огляду на події останнього часу медичне приладобудування приречене стати критично важливою галуззю промисловості по всій земній кулі. Виробництво апаратури КТ, МРТ, уніфікованих приладів дозування хімічних і медикаментозних агентів, ШВЛ, кардіологічного та діагностичного обладнання і навіть банальних моніторів медичного застосування стає невід’ємним елементом безпеки національної системи охорони здоров'я, зокрема і в нашій країні.

8
2022
Прадіп Чаттерджі (Pradip Chatterjee)
Проєктування швидкодіючих 350-­кВт зарядних пристроїв

Робочі групи з розроблення стандартів визначили всі характеристики зарядних пристроїв великої потужності (HPC), починаючи з області робочих режимів, послідовності заряджання і закінчуючи роз’ємами. У Європі та США зацікавлені учасники ринку створили консорціум CharIN на основі комбінованої системи заряджання (CCS). В Японії та Китаї з’явилися альтернативні асоціації CHAdeMO і GB/T, відповідно. Деякі автовиробники також зайнялися розробкою фірмових зарядних пристроїв. У цьому сегменті ринку чітко простежується попит на модульні рішення, які і розглядаються в статті.

8
2022

Компактне ізольоване джерело живлення драйверів затворів SiC MOSFET з додатковим каналом

У статті розглянуто оптимальну схему допоміжного ізольованого джерела живлення, що забезпечує живлення драйверів SiC MOSFET.

7
2022
Стів Робертс (Steve Roberts); Переклад: Володимир Рентюк
Змінний струм — початок початків

До уваги читачів пропонуються розділи книги «AC/DC Book of Knowledge Practical tips for the User» [1] («Книга знань AC/DC: практичні поради для користувача») Стіва Робертса (рис. 1), технічного директора компанії Recom. У книзі, крім проблем AC/DC­перетворення, порушені теми, які не розглядалися у його попередній книзі «DC/DC Book of Knowledge Practical tips for the User» [2] (Книга знань DC/DC: практичні поради для користувача»). Не ставлячи завдання написати фундаментальну працю, автор зміг провести тонку межу між наданням корисної для більшості читачів інформації та надмірною багатослівністю. Книга заснована на власному досвіді автора, його колег та фахівців галузі, які представили свої ідеї, концепції, проєкти чи результати експериментів. Перша стаття серії стосується історії змінного струму та його базових принципів.

7
2022
Тимур Улудаг (Timur Uludag); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Ілля Кирпатенко
Ізольований силовий модуль MagI3C для керування 24­-В промисловою шиною

У статті розглядаються питання забезпечення живлення від 24-В шини для промислової керуючої системи за допомогою ізольованих модулів DC/DC-перетворювачів.

6
2022
Сергій Гладишев; Адаптований переклад українською та технічне редагування: Ілля Кирпатенко
Топології силових каскадів для двонаправленої передачі енергії?

У статті наведені можливі топології каскадів для двонаправленої передачі енергії. У трикаскадних топологіях в якості 3­го каскаду, з’єднаного з мережею змінного струму, розглядаються варіанти багаторівневих інверторів.

6
2022
Міхаель Шрутка (Michael Schrutka); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Ілля Кирпатенко
Навіщо джерелу живлення потрібна шина даних?

Нещодавно виробники джерел живлення для керування та контролю модулів почали використовувати цифрові інтерфейси. У цій статті розглядаються питання виникнення (використання) цифрових інтерфейсів у джерелах живлення та перспективи їх розвитку.

6
2022
Адаптований переклад українською та технічне редагування: Ілля Кирпатенко
DC/DC­-перетворювачі серії NPH від Murata Power Solutions

У типовому застосуванні DC/DC­-перетворювачам серії NPH для формування заданої вихідної напруги потрібна тільки вхідна напруга постійного струму з коректною полярністю. У цю продуктову лінійку входять перетворювачі з виводами керування, розташованими на кожній стороні ізолюючого бар’єру. Ці виводи програмуються за допомогою зовнішніх пристроїв для багатьох функцій. У статті розглядаються питання використання цих перетворювачів та рекомендації, що дозволяють повністю розкрити їхній потенціал.

6
2022
Том Куратоло (Tom Curatolo)
Підвищення ефективності систем із батарейним живленням за допомогою перетворювачів з постійним коефіцієнтом перетворення

Конвертери напруги без функції стабілізації з фіксованим коефіцієнтом перетворення працюють як «трансформатори» постійного струму. Вони мають досить високу питому потужність, ККД і гнучкість, які дозволяють створювати більш ефективні схеми подачі живлення (PDN) навіть при використанні джерел живлення з широким діапазоном вихідної напруги, наприклад акумуляторів або відновлюваних джерел енергії. На відміну від широко поширених регульованих DC/DC­перетворювачів, перетворювачі з постійним К дозволяють розробляти та оптимізувати PDN­схеми для підвищення ефективності системи. Розділення функцій перетворення, ізоляції та регулювання забезпечує помітне підвищення ефективності та відчутні переваги усієї системи.

3
2022
Стів Робертс (Steve Roberts)
Живлення датчиків для систем технічного обслуговування за станом

Ефективне обслуговування складних промислових процесів є ключовим фактором для підтримки високої продуктивності та зниження витрат. Технічне обслуговування в разі потреби (Condition­-Based Maintenance, CBM) є альтернативою регуляр­ному плановому технічному обслуговуванню, при якому використовуються дані з датчиків мереж промислового Інтернету речей для розпізнавання тенденції до зниження продуктивності, що відбувається перед збоєм. У статті не лише обговорюється ця проблематика, а й даються рекомендації щодо вибору модулів живлення таких датчиків.

3
2022
Іван Гончаров, Олександр Леонов
Блоки FSP для телекомунікацій

Джерела живлення для серверів і телекомунікаційного обладнання використовуються повсюдно у всіх сегментах ринку, що активно розвиваються. Розробки в цій галузі ведуться постійно, і кожен новий виріб має найкращі параметри та надійність. У статті ми хочемо представити кілька останніх новинок від компанії FSP.

2
2022
Стів Робертс (Steve Roberts); Доповнення: Володимир Рентюк
Пікова та середня потужність: як вибрати джерело живлення правильно

Одне з питань, що потребують вирішення на ранніх етапах, звучить приблизно так: яка концепція електроживлення буде використана в проєкті? Потім, коли основні вузли (каскади) спроєктовані та його енергоспоживання відомо, необхідно зробити вибір конкретної реалізації системи електроживлення під обрану концепцію. І тут розробник стикається з дилемою, який варіант джерела живлення вибрати: потужний і переплатити або більш доступний, але менший за потужністю, а значить, у випадку чого, такий, що виключає свободу для маневру. У цій статті компанією Recom представлений аналіз ситуації і пропонується рішення.

2
2022
Володимир Рентюк
Імпульсні блоки живлення універсального застосування серій LM/LMF та LI/LIF компанії MORNSUN
2
2022
Філ Девіс (Phil Davies)
Підвищення ефективності перетворення шляхом зміни схеми розподілу електроживлення

Розподілена система живлення (PDN) застосовується у більшості електронних пристроїв. Тенденції розвитку електроніки сприяють збільшенню навантаження на систему електроживлення PDN та підвищенню вимог до її параметрів. Збільшення функціональності та обчислювальної потужності пристроїв призвели до зростання споживаного струму, що викликало підвищення втрат електроенергії у традиційних розподілених системах живлення. У статті розглянуто факторизовану архітектуру системи живлення компанії Vicor, що дозволяє вирішити ці проблеми.

2
2022
Володимир Рентюк
Модуль компанії RECOM спрощує рішення збору та використання вільної енергії

Світ навколо нас насичений умовно безкоштовною, так званою вільною енергією, і це не лише і не стільки звична нам енергія сонця та вітру. Деякі види вільної енергії недоцільно використовувати глобально, але можна успішно застосовувати для живлення пристроїв з малим енергоспоживанням — рішень «Інтернету речей», датчиків сенсорної мережі підприємства, інтелектуальних приладів обліку або деяких систем «розумного» будинку. Звучить привабливо, проте постає питання: з чого почати? А саме — яка з вільних енергій доступна для конкретного застосування, як її найефективніше зібрати та яке схемотехнічне рішення дозволить її оптимально використати.
Компанія RECOM вирішила допомогти розробникам, запропонувавши їм на основі високоефективної інтегральної схеми збору енергії AEM10941 — харвестера компанії e­-peas — завершене рішення: модуль та оцінну плату на його основі.

1
2022
Володимир Рентюк
Імпульсні блоки живлення універсального застосування серій LM/LMF та LI/LIF компанії MORNSUN

Що краще: розробити та виготовити або купити вже готовий, налаштований та випробуваний пристрій, з усіма необхідними сертифікатами та гарантіями? «Питання, звичайно цікаве ...», але для імпульсних AC/DC­-блоків живлення, особливо з потужністю від 30 Вт і вище, практично завжди вирішується на користь останнього — купити. Але якщо купи­ти, що саме? Не для всіх застосувань підходить «подешевше». У запропонованій статті автор намагатиметься дати відповідь, представивши продукцію одного з провідних ви­роб­ників імпульсних блоків живлення компанії MORNSUN. Перевага цього виробника та постачальника в тому, що він не тільки пропонує широку гаму сучасних блоків живлення індустріального класу, але й гарантує відмінне співвідношення ціни та якості.

1
2022


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5