ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Рубрикатор

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#3 2024

#3 2024

КОНТАКТИ

Рубрикатор


Артем Терейковський
Осердя з порошкових матеріалів
3
2024
Артем Терейковський
Осердя з порошкових матеріалів

Вважається, але не доведено, що найбільша кількість однакових куль може бути розміщена всередині куба за об’ємоцентричного заповнення [48], за якого щільність пакування досягає 74 % (рис. 14). Оскільки форма магнітних частинок магнітно­м’яких порошкових матеріалів (МПМ) рідко буває ідеально сферичною, а частину простору між ними займає діелектрик, відносна густина матеріалу з однорідних частинок виявляється ще меншою.

Артем Терейковський "Осердя з порошкових матеріалів"

2
2024
Олег Вальпа
Модуль радіозв’язку nRF24L01 для Інтернету речей

Важливим компонентом для проєктів Інтернету речей є засіб комунікації. З одним із таких недорогих і доступних компонентів у вигляді модуля радіозв’язку nRF24L01 і знайомить стаття.

Олег Вальпа "Модуль радіозв’язку nRF24L01 для Інтернету речей"

2
2024
Артем Терейковський
Осердя з порошкових матеріалів

Ідеальних магнітно­-м’яких матеріалів не існує. Будь­який комерційний, тобто серійно вироблений матеріал, являє собою результат певних компромісів між механічними, електричними та магнітними характеристиками продукту. При використанні дорогої сировини, наприклад, нікелю, та/або витратних технологій виробництва, відносна вартість магнітно­-м’яких порошкових матеріалів (МПМ) також має значення. Тому під час розроблення нових і модерні­зації традицій­них МПМ потрібно враховувати всі аспекти їхнього подальшого застосування та визначати пріоритетні параметри МПМ.

Артем Терейковський "Осердя з порошкових матеріалів"

1
2024
Юрій Петропавловський
Компоненти для систем Індустрії 4.0 та Інтернету речей від Тexas Instruments

У статті наведено номенклатуру та розглянуто особливості сучасних продуктів компанії Texas Instruments для бездротових застосувань, Інтернету речей і систем автоматизації виробництва.

Юрій Петропавловський "Компоненти для систем Індустрії 4.0 та Інтернету речей від Тexas Instruments"

1
2024
Шиа Лін (Chia Lin), Пітер Грін (Peter Green); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Віталій Шевченко
Інструменти з батарейним живленням і безщітковими двигунами постійного струму

У статті розглядаються основні вимоги до електроінструментів. Пропонується комплексне рішення, що базується на компонентах виробництва компанії Infineon Technologies.

5
2023
Артем Терейковський
Осердя з порошкових матеріалів

В статті розглянуті традиційні та нові магнітом’які порошкові матеріали, історія їх створення та перспективи розвитку. Наведені порівняння та приклади застосування осердь із різних МПМ при проєктуванні різноманітних дроселів для імпульсних джерел живлення.

5
2023
Володимир Ханейчук (Хanoy)
Паяти потрібно так, щоб не «відвалилось»!

Багато спілкуючись зі своїми колегами в спеціалізованих Телеграм­каналах, я зрозумів, що, на жаль, у багатьох з базовими навичками та поняттям, як взагалі правильно паяти і що це за «звір» такий, той процес паяння, трішки, як кажуть «біда».

4
2023

Сімейство тактових генераторів MicroClock компанії Renesas

У цьому матеріалі докладно описуються особливості використання тактових генераторів сімейства MicroClock компанії Renesas.

4
2023

Зв’язок мережею Ethernet: як використовувати платформу Arduino в мережах IoT і IIoT

Падіння цін і збільшення обчислювальної потужності невеликих мікроконтролерів поклали початок бурхливому процесу під’єднання до локальних мереж Ethenet або навіть глобальної мережі Інтернет малопотужних пристроїв, які здебільшого виконують функції контролю, керування та вимірювання. Більш того, ці рішення стали з’являтися і в професійних промислових мережах, поступово витісняючи старі системи на основі RS­-232 і його похідних.

4
2023
Тодд Філліпс (Todd Phillips)
Захист низькошвидкісних інтерфейсів і джерел живлення

Ця стаття є третьою в серії публікацій про принципи побудови захисту портів і інтерфейсів. У ній ми розглянемо низькошвидкісні інтерфейси та джерела живлення, як­от DC/DC­-перетворювачі та інші вироби, наведемо різні методи їхнього захисту.

3
2023
Тодд Філліпс (Todd Phillips)
Захист високошвидкісних портів

Нині існує безліч схем і протоколів комунікації для різних сфер застосування. Оскільки схеми передавача і приймача даних знаходяться не в одному пристрої, то ці вузли стають уразливими для зовнішнього впливу. До таких, потенційно небезпечних впливів відносять перевантаження за струмом, сплеск напруги від блискавки, швидкі перехідні процеси (EFT) і електростатичний розряд (ESD).

2
2023
Ксав’є Бігналет (Xavier Bignalet)
Захист Інтернету речей попередньо налаштованими апаратними елементами безпеки

Немає єдиного рішення щодо забезпечення безпеки Інтернету речей (IoT) — кожній його реалізації потрібна власна багаторівнева стратегія захисту. Підключення до Інтернету вбудованої IoT-­системи вимагає іншого підходу, а не розробки класичних рішень. У той же час очікується, що навіть невеликий вбудований пристрій буде повною мірою відповідати вимогам ринку інформаційних технологій і безпеки, що швидко змінюється, легко оновлюватися і мати захист на рівні постійно контрольованих центрів обробки даних. Це, звісно, важке завдання, але воно вирішується з допомогою правильних методів проєктування.

8
2022
Хакан Уенлу (Hakan Uenlue); Переклад та доповнення: Володимир Рентюк
Як програмно­-конфігуроване обладнання допомагає підвищити гнучкість промислових модулів вводу/виводу

У статті розглядається нова інтегральна схема компанії Analog Devices, що є пристроєм з програмно­-конфігурованими портами вводу/виводу. Мікросхема призначена для керування процесами, автоматизації виробництва чи керування будинками. Пропонована стаття присвячена індустріальним та супутнім рішенням.

7
2022
Ясуфумі Якіхана (Yasufumi Kakihana), Мічінарі Асаї (Michinari Asai)
Прецизійний вимір струму та напруги для керування приводами двигунів за допомогою оптронів

Сучасні приводні пристрої у сфері промислової автоматизації удосконалюються у напрямку прецизійного керування, забезпечення високої точності та стабільності навіть у найскладніших умовах експлуатації. Важливу роль відіграє вирішення проблеми стандартизації схемних рішень. Мікросхема RV1S9353A відповідає обом вимогам завдяки наявності прецизійного сигма­дельта модулятора з великим вхідним опором. Цю оптопару можна використовувати і для прецизійного вимірювання струму, і для моніторингу напруги.

6
2022

Що таке Arduino та чому вона стала неофіційним стандартом?

Кожен любитель електроніки як мінімум чув про платформу Arduino, оскільки завдяки своїм унікальним якостям вона набула неймовірної популярності. Настав час, коли невелике підприємство, засноване та розкручене простими аматорами, диктує стандарти роз’ємів та розміщення сигналів величезним концернам — виробникам мікроконтролерів чи макетних плат. Що таке Arduino і чому вона стала неофіційним стандартом створення прототипів? Зрештою, як за допомогою Arduino розробляти програми та використовувати їх для своїх потреб?

6
2022
Скотт Швейцер (Scott Schweitzer)
Еволюція архітектури SmartNIC: перехід на прискорювачі та зростання ролі ПЛІС

Крім типової мережної карти, до архітектури SmartNIC входять додаткові обчислювальні ресурси. Оскільки ці архітектури розумних мережних карт відрізняються одна від одної, ми докладно розглянемо кілька з них, реалізованих найбільшими та найвідомішими постачальниками.

6
2022
Крістіан Мерц (Christian Merz), Кем Сом (Cem Som); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Андрій Мовчанюк
Розробка, аналіз та оптимізація комбінованої системи бездротової передачі енергії на основі NFC

Компанія Wurth Elektronik eiSos (далі — Wurth Elektronik) розробила пристрій, в якому поєднується бездротова передача енергії (WPT) та система бездротового зв’язку на основі ближнього поля (NFC). У статті представлено методику налаштування системи WPT та NFC. Складові системи аналізуються шляхом моделювання, а результати підтверджуються експериментальними вимірами. Розглянуто конструкцію резонансного контуру та вибір силових компонентів для досягнення високого ККД. Представлено методологію узгодження мінімального коефіцієнта відбиття та імпедансу котушки NFC з контролером. Також у статті наведено деякі типові застосування та розглянуто переваги системи порівняно з традиційною системою NFC.

4
2022
Тодд Філліпс (Todd Phillips)
Захист портів PoE/PoE++

Стаття відкриває серію публікацій компанії Littelfuse, присвячених захисту портів комунікації [1]. У другій та третій статтях мова піде про захист високошвидкісних та низькошвидкісних інтерфейсів.

2
2022
Володимир Макаренко
ADI Precision Studio від компанії Analog Devices. Частина 5

В статті наведена інформація щодо програми Virtual Eval з набору веб­інструментів ADI Precision Studio. Розглянуто два приклади — аналіз роботи прецизійного АЦП та сенсора магнітного поля при використанні магнітів різної конфігурації.
Програма дозволяє отримати детальну інформацію про характеристики вихідних сигналів досліджуваних пристроїв при зміні великої кількості параметрів. Отримати результат при аналізі навіть дуже складних пристроїв можна не більш ніж за 5–10 секунд, що дозволяє провести аналіз роботи декількох пристроїв за короткий проміжок часу.

2
2022
Муса Унмехопа (Musa Unmehopa)
Вибір стандартів Li­-Fi під час розробки Li­-Fi­-пристроїв

У цій статті ми обговоримо питання розробки комерційних пристроїв Li­-Fi. У світі, де наше жадання даних та можливості залишатися на зв’язку здається невгамовною, технологія Li­-Fi грає все більшу роль як засіб швидкої, надійної та безпечної передачі інформації. Ми визначаємо Li­-Fi як технологію оптичного бездротового зв’язку, що забезпечує бездротовий широкосмуговий доступ за рахунок використання модульованого світла. Незважаючи на те, що сьогодні домінують бездротові системи на основі радіочастот (такі як Wi­-Fi та 4G/5G), у деяких випадках радіочастотний зв’язок створює проблеми.

1
2022
Володимир Макаренко
ADI Precision Studio від компанії Analog Devices. Частина 4

В статті наведена коротка інформація про дві програми з набору веб­-інструментів ADI Precision Studio — Precision DAC Error Budget Calculator і Precision ADC Driver Tool. Детально розглянуто роботу з цими програмами. Перша з них дозволяє за декілька хвилин дослідити похибки обраного цифро­аналогового перетворювача, а друга — отримати схему підключення АЦП і отримати детальну інформацію про параметри аналого­цифрового перетворювача. Окрім аналізу за допомогою WEB­-інструменту наприкінці користувачу надається можливість детально дослідити поведінку АЦП за допомогою моделювання в програмі LTspice.

1
2022
Ілля Тарасов
Системи на модулі Kria компанії Xilinx

У статті розглядається нова лінійка продукції компанії Xilinx, яка є системою на модулі (System­-On­-Module, SOM). Вихід прискорювачів сімейства Alveo, призначених для створення високопродуктивних обчислювальних комплексів, показав, що, крім власне ПЛІС, на ринку цілком потрібні закінчені рішення у вигляді обчислювальних вузлів, які не потребують тривалого процесу розробки власної друкованої плати для використання ПЛІС у проєкті. Дорогі прискорювачі Alveo доповнені сімейством недорогих та компактних систем на модулі сімейства Kria, що базуються на ППСНК Zynq Ultra Scale+. Розглянуті у статті модуль Xilinx Kria K26 та стартовий набір Kria KV260 Vision Starter Kit дозволяють швидко освоїти розробку пристроїв на базі ПЛІС, використовуючи в кінцевому виробі замість окремих мікросхем готові модулі з підключеною пам’яттю та живленням.

1
2022
Йєн Сатерлей (Ian Saturley)
Контролери EtherCAT з погляду Microchip Technology

У статті коротко розглядаються основні вимоги до промислових інтерфейсів, зокрема до технології промислового Ethernet. Показано переваги EtherCAT перед іншими інтерфейсами. На конкретному прикладі описано переваги трьох нових контролерів EtherCAT компанії Microchip Technology.

1
2022

Модулі SOM­-6883 та SOM­-7583: відмінна допомога у тестуванні

В статті йде мова про використання модулів Advantech для тестування напівпровідникових приладів.

1
2022


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5