ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Рубрикатор

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#3 2024

#3 2024

КОНТАКТИ

Рубрикатор


Джон Кунрод (John Coonrod)
Покращення терморегулювання друкованих плат мікрохвильового діапазону з використанням сучасних матеріалів

В статті, щоб проілюструвати терморегулювання друкованих плат на практиці, детально описано експеримент, який показує тепловий потік в друкованій платі при різних рівнях потужності із використанням матеріалів з різними тепловими властивостями.

3
2023
Аркадій Медведєв, Аркадій Сержантов, Катерина Шкундіна
Параметри керування електрохімічними процесами у виробництві друкованих плат

Технічна революція «Індустрія 4.0», що набли­жається, змушує по-­новому підходити до організації виробництва, зокрема до цифровізації виготовлення друкованих плат і хімічних процесів, що використовуються при цьому, які, однак, насилу піддаються впровадженню цифрових технологій у зв’язку з великою кількістю чинників керування, їхньою різноманітністю і тісною взаємозалежністю. Проте в технології випуску друкованих плат понад 70 % припадає на частку саме хімічних процесів. Ось чому розмова про їхню цифровізацію актуальна, і автори мають намір обговорити насамперед ті параметри, якими потрібно керувати, щоб прийти до цифровізації електрохімічних процесів.

2
2023
Джон Кунрод (John Coonrod)
Вплив електричних і теплових взаємодій на характеристики НВЧ­-плати

Нагрівання високочастотних кіл і матеріалів друкованої плати відбувається від встановлених на неї пристроїв або від зовнішніх джерел енергії. У статті докладно описується низка досліджень, що показують, як електричні та теплові взаємодії впливають на параметри різних матеріалів плат.

1
2023
Юлія Боброва, Ольга Смирнова, Давид Мануков
Огляд технологічних можливостей тривимірного друку у виробництві друкованих плат

Статтю присвячено порівняльному аналізу можливостей тривимірного друку та традиційної комбінованої позитивної технології при виготовленні прототипів багатошарових друкованих плат. Наведено класифікацію методів тривимірного друку, на основі якої сформульовано вимоги до методів, придатних для прототипування багатошарових плат. Дано початкові відомості про методи, технології та матеріали для 3D­друку плат. Описано конструкції перспективних виробів, які можуть бути отримані завдяки тривимірному друку.

1
2023
Адаптований переклад українською та технічне редагування: Яна Зінгер
Altium Designer 23.0. Що нового?

Компанія Altium анонсувала вихід нової версії Altium Designer 23.0 — найпопулярнішої САПР друкованих плат. У цій статті детально розглянемо вдосконалення, що були додані розробником в даний реліз. Поряд з низкою функціональних нововведень, які розвивають і вдосконалюють існуючі технології Altium Designer, кожне оновлення програми також включає значні виправлення та вдосконалення, ґрунтуючись на відгуках користувачів через систему BugCrunch спільноти AltiumLive.

9
2022
Ілля Лейтес
Основні напрямки розвитку технологій для виробництва друкованих плат

Основним міжнародним напрямком розвитку в галузі виготовлення радіоелектронної апаратури (РЕА) є її мініатюризація. У частині технології, обладнання та матеріалів для виготовлення друкованих плат (ДП) це призвело до формування трьох основних напрямків розвитку: прецизійного травлення з використанням тентінг­методу (або субтрактивного методу), широкого поширення прямої металізації, а також прямого формування рисунка ДП. У статті розглянуто також питання використання 3D­-принтерів у технології виготовлення ДП.

9
2022
Закарайа Петерсон (Zachariah Peterson)
Що таке зворотний шлях струму на друкованій платі?

Одним з основних аспектів будь-­якої електричної схеми є шлях зворотного струму. Якщо на схемі шлях, яким тече струм, щоб повернутися до полюса низького потенціалу джерела живлення, має бути очевидним, то він може бути не настільки очевидним на платі. За словами відомого Еріка Богатіна (Eric Bogatin) на доповіді PCB West 2019, відмінності між електричною схемою і тополо­гією плати мешкають у порожньому просторі схеми. Іншими словами, для глибшого розуміння того, як струм рухається в пристрої, необхідно розглядати топологію плати.
Геометрія трас і внутрішніх шарів є лише одним з аспектів, який визначає шлях зворотних струмів у платі. Сам сигнал, у певному сенсі, вибирає власний зворотний шлях. Якщо конструктор розуміє, як геометрія і характеристики сигналу впливають на зворотний шлях, стає простіше визначити зворотний шлях для сигналів, не вдаючись до використання 2D-­ і 3D­-аналізаторів полів.
 

8
2022
Алессандро Бейлетті (Alessandro Beiletti), Семен Блутштейн
Друковані плати із вбудованими компонентами: новий рубіж друкованих схем

Сучасний світ друкованих плат зазнав глибоких змін порівняно з 90­-ми роками XX століття. Сьогодні друковані схеми стали складнішими і містять десятки тонких шарів та тисячі контактних майданчиків. Прагнучи все більшої мініатюризації пристроїв, виробники почали інтегрувати в шари як пасивні, так і активні компоненти, мікроконтролери, стабілізатори напруги і навіть пристрої живлення, в тому числі на МОН­-транзисторах.

7
2022
Закарайа Петерсон (Zachariah Peterson)
Трасування під довільним кутом — коли його потрібно використовувати?

Інструменти автоматизації проєктування електроніки пройшли довгий шлях від моменту появи персональних комп’ютерів. Сучасні засоби трасування, такі як автотрасувальники, інтерактивне трасування, підстроювання довжини та еквівалентна заміна виводів, допомагають проєктувальникам зберегти свою продуктивність, особливо при збільшенні щільності розміщення компонентів та трас на друкованих платах. У традиційних засобах конструювання плат трасування обмежене зламами під кутом 45 і 90 градусів, але ефективніші засоби дозволяють трасувати під будь-­яким кутом.

7
2022
Закарайя Петерсон (Zachariah Peterson)
Що таке проєктування НВЧ­-плат?
6
2022
Закарайя Петерсон (Zachariah Peterson); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Олег Бевза
Тестування друкованих плат: найважливіші методи та показники

Виробники знають, що виготовлення друкованих плат вимагає багато зусиль щодо контролю якості та випробувань. Існує безліч способів перевірки якості, щоб гарантувати відтворюваність проєкту в умовах масового виробництва із збереженням високої якості, але багато з цього може відбуватися у фоновому режимі без відома розробника. Інші важливі випробування, такі як тестування на готовність до виробництва та функціональне тестування друкованої плати зазвичай є обов’язком розробника і виконуються під час створення прототипу, ці випробування також стають частиною процесу серійного виробництва.
Незалежно від того, який рівень випробувань та перевірки вам необхідно виконати, важливо визначити основні вимоги до випробувань, яким має задовольняти ваш проєкт та з якими ви повинні ознайомити вашого виробника. Якщо ви вперше переходите від прототипів до виробництва великого обсягу, ознайомтеся зі списком вимог до процесів випробувань плат, щоб знати, чого вам слід очікувати.

4
2022
Джон Прідей (John Priday), Джон Ліаф (John Leafe); Переклад: Святослав Зубарєв
Проєктування друкованих плат для пристроїв НВЧ­-діапазону. Робимо все правильно з першого разу

Завдяки зростанню продуктивності процесорів та розвитку технологій моделювання, в ході проєктування друкованих плат для пристроїв НВЧ­-діапазону вдається створювати моделі дедалі ближчі за характеристиками до їх реальних прототипів. Однак, як і раніше, існує безліч підводних каменів, які не враховуються розробниками і здатні вплинути на плату під час виготовлення або роботи пристрою. У статті розглянуто типові помилки, пов'язані з процесом проєктування, способи боротьби з ними, а також деякі корисні прийоми, що дозволяють підвищити якість продукції.

3
2022
Ілля Лейтес
Особливості виробництва високочастотних друкованих плат

Обсяг інформації, що передається бездротовими мережами, різко збільшився зі значним зростанням доступу в Інтернет та розвитком техніки IoT, збільшенням кількості мобільних телефонів та інших портативних пристроїв, а також у зв'язку зі збільшенням різних військових та аерокосмічних застосувань, що використовують високочастотні друковані плати (ВЧ ДП) у жорстких умовах експлуатації. Передача високошвидкісного радіосигналу все частіше потрібна у друкованих платах для обробки великого обсягу даних. Швидкість передачі сигналів усередині систем також збільшилася. Це вплинуло на виникнення підвищеної зацікавленості фахівців до організації виробництва ВЧ ДП. Розглянемо основні особливості виробництва високочастотних друкованих плат.

2
2022


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5