ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#2 2025

#2 2025

КОНТАКТИ





Архів номерів




№1 2025 рік

Статті стр.
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
Силова електроніка
Переклад та редагування: Наталія Апостолюк
Постійне удосконалення IGBT і поглиблений аналіз ключових технологій індукційного нагріву

У цій статті проаналізовано виняткові можливості модулів RC-IGBT виробництва компанії WeEn, приділивши особливу увагу моделям на WG30R135W1 і WG30R140W1.

Переклад та редагування: Наталія Апостолюк "Постійне удосконалення IGBT і поглиблений аналіз ключових технологій індукційного нагріву"

 
10
Силова електроніка
Пол Дрексхейдж (Paul Drexhage); переклад та редагування: Володимир Павловський
Біполярні модулі наступного покоління: покращена теплопровідність та стійка конструкція

 Біполярні модулі залишаються надійним і економічно ефективним рішенням для промислових застосувань на частоті електромережі. Хоча основна робота таких схем не змінилася, технологія компонування в модулях живлення продовжує вдосконалюватися.

Пол Дрексхейдж (Paul Drexhage); переклад та редагування: Володимир Павловський "Біполярні модулі наступного покоління: покращена теплопровідність та стійка конструкція"

 
14
Силова електроніка
Євген Обжерін (Evgeny Obzherin), Маттіас Бюргер (Matthias Buerger)
3.3-­кВ IGBT4 розширюють горизонти густини потужності

 Протягом багатьох років компанія Infineon Technologies послідовно вдосконалювала характеристики модулів IGBT 3.3 кВ у промисловому високовольтному корпусі (Industrial High-­Voltage, IHV). Впровадження новітніх технологій кристалів IGBT4 і EC4 з робочою напругою 3.3 кВ і покращеними електричними характеристиками дає змогу створювати модулі з номінальним струмом до 2 400 А в корпусах серії IHV — B (IHV B).

Можливості нових силових ключів роблять їх особливо привабливими для таких застосувань, як тягові перетворювачі, середньовольтові приводи (Medium­Voltage Drives, MVD) і перетворювачі для високовольтної передачі DC-­енергії (High-­Voltage DC, HVDC), де основна увага приділяється підвищенню густини потужності без шкоди для надійності.

Євген Обжерін (Evgeny Obzherin), Маттіас Бюргер (Matthias Buerger) "3.3-­кВ IGBT4 розширюють горизонти густини потужності"

 
18
Інтерфейси
Роберт Перкель (Robert Perkel); переклад та редагування: Нікіта Єзерський
Основи роботи з I3C Communication

 У цій статті розглядаються переваги протоколу I3C у порівнянні з I2C, а також його основні особливості та функції.

Роберт Перкель (Robert Perkel); переклад та редагування: Нікіта Єзерський "Основи роботи з I3C Communication"

 
21
Вимірювальна техніка
Роберто Тінті (Roberto Tinti), Такаші Егуші (Takashi Eguchi), Франц Сіщка (Franz Sischka), Франсуа Паоліні (Francois Paolini); переклад: Вадим Потапенко, редагування: Віктор Бутирін
IC-­CAP WaferPro: програмне середовище для автоматизованих вимірювань ВАХ, ВФХ і ВЧ характеристик у САПР IC­-CAP

 Компанія Keysight Technologies пропонує комплексне рішення для автоматизованого вимірювання ВАХ, ВФХ і ВЧ характеристик, яке допомагає інженерам, які займаються моделюванням і розробкою напівпровідникових приладів, підвищити ефективність вимірювань на напівпровідниковій пластині за різних температур. Рішення IC­CAP Wafer Professional (IC-­CAP WaferPro) на базі САПР IC­-CAP (Integrated Circuit Characterization and Analysis Program) дає змогу ефективно керувати характеріографами, аналізаторами ланцюгів, зондовими станціями, матричними комутаторами, термокамерами, а також потужними параметричними тестерами Keysight серій 407x і 408x.

Роберто Тінті (Roberto Tinti), Такаші Егуші (Takashi Eguchi), Франц Сіщка (Franz Sischka), Франсуа Паоліні (Francois Paolini); переклад: Вадим Потапенко, редагування: Віктор Бутирін "IC-­CAP WaferPro: програмне середовище для автоматизованих вимірювань ВАХ, ВФХ і ВЧ характеристик у САПР IC­-CAP"

 
26
Інновації

MIC-­AI на базі NVIDIA для виняткової продуктивності ШІ

 Комп’ютерна система MIC­-AI підтримує режим Super Mode для систем­-на-­модулях серії NVIDIA Jetson Orin™ Nano. Це вдосконалення надає підприємствам безпрецедентні можливості периферийного ШІ (Edge AI), включно з підтримкою генеративного ШІ та передових промислових рішень у різних галузях.

"MIC-­AI на базі NVIDIA для виняткової продуктивності ШІ"

 
30
На допомогу розробнику
Мохаммед Азадіфар (Mohammad Azadifar); переклад та редагування: Роман Прокопець
10 рекомендацій щодо забезпечення цілісності сигналу у високошвидкісних лініях передавання даних

 Складність конструкції та попит на ширину смуги пропускання зростають у міру того, як до систем під’єднують дедалі більше датчиків і потрібне швидке, надійне та безпечне передавання більшої кількості даних. При цьому головною вимогою до таких систем є забезпечення високої якості переданого сигналу. У статті розглядаються 10 ключових завдань, які потрібно вирішити для оптимізації виробів у складі високошвидкісних ліній передачі даних.

Мохаммед Азадіфар (Mohammad Azadifar); переклад та редагування: Роман Прокопець "10 рекомендацій щодо забезпечення цілісності сигналу у високошвидкісних лініях передавання даних"

 
32
На допомогу розробнику

Огляд і застосування мікросхем змішаних сигналів GreenPAK

 У статті представлено системи GreenPAK — велике сімейство економічних програмованих пристроїв з non-­voltage memory(NVM), які випускає фірма Dialog Semiconductors (на сьогодні — частина компанії Renesas), що дають змогу інтегрувати багато системних функцій у єдину схему для користувача та водночас мінімізувати кількість компонентів, унаслідок чого можна заощадити не тільки простір на платі, а й енергоспоживання.

"Огляд і застосування мікросхем змішаних сигналів GreenPAK"

 
36
Пасивні компоненти
Переклад та редагування: Ігор Євлаш
Аморфний матеріал компанії Bourns для осердь дроселів і трансформаторів ВЧ­-перетворювачів

 У статті розглядається аморфний матеріал, створений компанією Bourns. У цьому матеріалі не використовуються рідкісні мікродомішки, і він вигідно відрізняється від пермалоїв (NiFe), що широко використовуються на високих частотах. Втрати в цьому матеріалі майже на 30 % менші, а магнітна проникність у 10 разів вища!

Переклад та редагування: Ігор Євлаш) "Аморфний матеріал компанії Bourns для осердь дроселів і трансформаторів ВЧ­-перетворювачів"

 
40
Мікропроцесори
Джастін Мортімер (Justin Mortimer)
Свобода інновацій: розширення екосистеми FRDM за допомогою процесорів додатків i.MX

 Компанія NXP Semiconductors створила платформу Freedom Development (FRDM) призначену для розробників, що створюють прототипи нових ідей і виводять інноваційні продукти на ринок. Зараз компанія розширює екосистему FRDM, включаючи i.MX процесори додатків.

Джастін Мортімер (Justin Mortimer) "Свобода інновацій: розширення екосистеми FRDM за допомогою процесорів додатків i.MX"

 
44
Мікроконтролери
Олександр Русу
Особливості мікроконтролерів Renesas RA2 з низьким споживанням енергії

 Обов’язкова умова успіху будь­якого проєкту — його реалізація на платформі, що максимально підходить для конкретного технічного завдання. Попри те, що багато пристроїв, на перший погляд, здаються типовими й можуть бути створені на елементній базі багатьох виробників, використання специфічних особливостей обраної апаратної основи іноді дає змогу виконати деякі вузли більш ефективно, ніж за допомогою неспеціалізованих рішень. А це зрештою може виявитися ключовою конкурентною перевагою, що визначає успіх усього проєкту.

Олександр Русу "Особливості мікроконтролерів Renesas RA2 з низьким споживанням енергії"

 
46
Мікроконтролери

Мікроконтролери Nuvoton NUC976DK61Y і NUC977DK61Y з підтримкою Linux

 В статті представлені мікроконтролери NUC976DK61Y та NUC977DK61Y з підтримкою Linux, які виробляє компанія Nuvoton Technology Corp.

"Мікроконтролери Nuvoton NUC976DK61Y і NUC977DK61Y з підтримкою Linux"

 
52
Електромеханічні компоненти
Володимир Рентюк
Гаряче підключення модульних роз’ємів компанії Würth Elektronik у системах PoE

 У системах автоматизації процесів під’єднання до кінцевого обладнання віддалених пристроїв нижнього рівня (польовий рівень АСУ ТП), децентралізованих розподільних пристроїв у вигляді датчиків температури, тиску, витрати рідин і матеріалів, вологості та верстатних модулів у системі автоматизації зручно здійснити за допомогою одного кабелю, об’єднуючи промисловий Ethernet­зв’язок через EtherCAT з електроживленням, яке потрібне під’єднаним компонентам. Цю проблему вирішує технологія Power over Ethernet (PoE) — передавання віддаленому пристрою електричної енергії разом із даними через стандартну виту пару в мережі Ethernet. Однак тут є слабка ланка — роз’єми, які не завжди допускають гаряче (під навантаженням) підключення. Аналізу цієї проблеми й присвячена ця стаття.

Володимир Рентюк "Гаряче підключення модульних роз’ємів компанії Würth Elektronik у системах PoE"

 
54
Відображення інформації

Промислові TFT­-модулі

 Якщо дисплейні модулі й можна віднести до електронних компонентів, то з деякими застереженнями. З одного боку, вони посіли міцне, хоча й вельми скромне місце (не більше 3–5 % від обороту) у лінійках великих постачальників електронних компонентів, з іншого — будь­яка дисплейна модель сама по собі містить безліч різноманітних електронних компонентів, тобто є складним виробом електронної техніки.

"Промислові TFT­-модулі"

 
60
Джерела живлення

Огляд лабораторних джерел живлення компанії Delta Elektronika B.V.

 На ринку представлена велика кількість джерел живлення (ДЖ), призначених для вирішення різних завдань. Одним із провідних виробників професійних ДЖ є компанія Delta Elektronika B.V. (Нідерланди), що працює на світовому ринку понад 50 років. Основний напрямок компанії, чиї заводи розташовані в Нідерландах і на Мальті, — розробка і випуск лабораторних програмованих ДЖ, які знаходять широке застосування в хімічній, нафтогазовій та аерокосмічній промисловості, медичних і наукових дослідженнях, тестуванні електронних і лазерних компонентів, лабораторних установках тощо.

У статті наведено огляд лабораторних ДЖ, які випускає компанія Delta Elektronika B.V.

"Огляд лабораторних джерел живлення компанії Delta Elektronika B.V."

 
63
Джерела живлення
Таді Брутон (Thady Bruton), Музаффер Албайрак (Muzaffer Albayrak)
Наноімпульсна технологія в DC/DC­-конвертерах: зменшення розмірів і вартості РСВ

 Промисловий і споживчий ринок вимагає підвищення густини потужності та ККД DC/DC-­конвертерів. Для вирішення цих завдань щодо перетворювачів з високим коефіцієнтом зниження необхідні новітні технологічні рішення і принципово нові напівпровідникові прилади, такі як BD9F500QUZ, що відрізняються використанням наноімпульсної технології та збільшеною перевантажувальною здатністю.

Таді Брутон (Thady Bruton), Музаффер Албайрак (Muzaffer Albayrak) "Наноімпульсна технологія в DC/DC­-конвертерах: зменшення розмірів і вартості РСВ"

 
70
Візитки

Візитки
 
72
Виставки

Виставки
 
77
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
80


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2025 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2025 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 10-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
10-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
9-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
8-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
7-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
6-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше





Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5