ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#5 2024

#5 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№5 2023 рік

Статті стр.
CHIP NEWS


Шановні передплатники та друзі журналу CHIP NEWS!

Редакцією журналу CHIP NEWS прийнято рішення про продовження його БЕЗКОШТОВНОГО випуску.

Вашій увазі пропонується 5-й номер журналу за 2023 рік.

Для його завантаження є 2 варіанти, що відрізняються лише розміром (якістю окремих растрових зображень).

8 Мб -

https://drive.google.com/file/d/1tP1IDiHqmqfDuMBMFyWaXaJi8vtHlcH_/view?usp=sharing

57 Мб -

https://drive.google.com/file/d/1naRoggEiS8j-5zrockvKGU4O8srxlD5T/view?usp=sharing

Для вашої зручності на рекламах та на візитках працюють лінки на сайти. На сторінках Змісту та на обкладинці також активні переходи на сторінки статей.

Прохання при перегляді файла на комп'ютері застосовувати двохсторінковий режим перегляду з окремим показом титульної сторінки. Це побажання для більш "реалістичного" відображення журналу.

Зв'язатися з нами можна по e-mail

editor@chipnews.com.ua

чи приєднатися до нашого Телеграм-каналу

https://t.me/chipnewsua

Читайте з користю та задоволенням!

 
0
CHIP NEWS


Зміст 5-го номера журналу CHIP NEWS за 2023 рік

 
1
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
Іновації

Чи потрібен Вам центр обробки даних? Рішення Edge від Rittal може бути саме тим, що ви шукаєте

В епоху цифрових технологій підприємства генерують і обробляють величезні обсяги даних, як ніколи раніше. Цей інформаційний ландшафт призвів до зростання попиту на ефективні та надійні центри обробки даних для зберігання, обробки та аналізу цієї інформації.

 
10
На допомогу розробнику
Шиа Лін (Chia Lin), Пітер Грін (Peter Green); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Віталій Шевченко
Інструменти з батарейним живленням і безщітковими двигунами постійного струму

У статті розглядаються основні вимоги до електроінструментів. Пропонується комплексне рішення, що базується на компонентах виробництва компанії Infineon Technologies.

 
12
На допомогу розробнику
Артем Терейковський
Осердя з порошкових матеріалів

В статті розглянуті традиційні та нові магнітом’які порошкові матеріали, історія їх створення та перспективи розвитку. Наведені порівняння та приклади застосування осердь із різних МПМ при проєктуванні різноманітних дроселів для імпульсних джерел живлення.

 
16
Мікроконтролери
Антон Пащенко, Роман Боронніков
Мікроконтролери та СнК від компанії Geehy Semiconductor

У статті розглядаються мікроконтролери та СнК китайської компанії Geehy Semiconductor. Широка виробнича лінійка цієї компанії, що має мікроконтролери на базі добре відомих процесорних ядер ARM Cortex­-M0+, Cortex-M3 і Cortex­-M4, не викличе труднощів під час переходу на продукцію компанії. Бездротові СнК і СнК захисту даних доповнюють мікроконтролери та дають змогу створювати функціонально закінчені вироби, в основному, на базі продукції Geehy Semiconductor.

 
21
Мікроконтролери
Стейан Согстед (Stian Sogstad)
Застосування мікроконтролерів з інтелектуальною периферією для зменшення енергоспоживання

У статті розглядається приклад використання мікроконтролерів, що дають змогу знизити енергоспоживання. Приклад заснований на спільному застосуванні мікроконтролерів сімейства ATtiny1627 виробництва компанії Microchip та інфрачервоних датчиків руху.

 
26
Проєктування друкованих плат
Закарайа Петерсон (Zachariah Peterson); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Олександр Соколовський
Проєктуємо в Altium Designer чотиришаровий стек друкованої плати з імпедансом 50 Ом

Стаття містить поради для розробників, які хочуть створити чотиришаровий стек друкованої плати та готові почати працювати з шарами живлення та заземлення.

 
30
Силова електроніка
Бернхард Айхлер (Bernhard Eichler), Еміліано Меза (Emiliano Meza); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Володимир Павловський
Простий підхід до збільшення вихідної потужності для відновлюваних джерел енергії та електроприводів

Силовий модуль SEMITRANS 20 відповідає зростаючим вимогам до потужності перетворювачів для відновлюваних джерел енергії та потужних електроприводів, що вимагають більшої густини потужності. Вихідна потужність перетворювачів постійно зростає, а новітні вітрові турбіни тепер здатні виробляти до 15 МВт. Таке збільшення потужності ставить нові виклики перед розробниками, особливо в галузі відновлюваних джерел енергії та електроприводів, тому що воно досягається шляхом підвищення напруги, струму або того та другого одночасно.

 
32
Силова електроніка
Кенжі Хаторі (Kenji Hatori), Нілс Солтау (Nils Soltau), Ойген Штумпф (Eugen Stumpf)
SiC­-модулі Mitsubishi Electric: новий рівень енергоефективності електропоїздів

Протягом останніх років на світовому ринку напівпровідників (н/п) у малому та середньому діапазоні потужностей спостерігається стійка тенденція щодо заміщення класичних кремнієвих транзисторних модулів карбід­-кремнієвими аналогами (SiC). Це дає змогу створювати більш компактні промислові перетворювачі, інвертори для відновлюваної енергетики, ДБЖ, а також підвищує їхню ефективність. У статті йдеться про переваги, які дають SiC­-модулі для високопотужних тягових перетворювачів.

 
36
Джерела живлення

NCP­3200: джерело живлення та зарядний пристрій в одному пристрої потужністю 3200 Вт

В статті представлена нова модель джерел живлення для широкого спектру силової електроніки, в галузі зв’язку та в енергетичних системах

 
38
Джерела живлення
Жиган Льянг (Zhigang Liang), Ашвіні Равіндран (Ashwini Ravindran), Санкун Лім (Sungkeun Lim), Старрі Цай (Starry Tsai)
Оптимізація мобільних обчислювальних систем за допомогою нового зарядного пристрою для USB­-C

Питання наявності порту USB­-C для оптимізації мобільних обчислювальних систем привертає все більше уваги. Зарядка акумулятора мобільного комп’ютера через USB­-C стає новим трендом. У статті розглядаються переваги та недоліки схеми стандартного підвищувально-­знижувального зарядного пристрою (ЗП) для USB­-C NVDC. Описується технічне рішення комбінованого зарядного пристрою від Renesas для акумуляторів, який може працювати і в режимі NVDC, і в режимі Hybrid Power Buc-k­Boost (HPBB).

 
40
Джерела живлення
Володимир Рентюк
Нові трифазні блоки живлення серії DRB потужністю 120 і 240 Вт на DIN­рейку від TDK­-Lambda

В статті піде мова про лінійку сучасних DIN-­рейкових модулів із трифазним входом із серії економічних блоків живлення DRB виробництва корпорації TDK-­Lambda. Ці модулі з вихідною потужністю 120 і 240 Вт і вихідними напругами 12, 24 і 48 В здатні віддавати 120 % пікової потужності та мають низькі пускові струми, що даєможливість широкого спектру їх використання, зокрема з ємнісними та індуктивними навантаженнями.

 
46
Драйвери

Розуміння функціональної безпеки драйверів затвору та систем тягового інвертора

У цій статті представлено загальне введення у функціональну безпеку, а також наведені приклади, що стосуються драйверів затворів Texas Instruments та систем тягового інвертора електромобілів.

 
51
Вимірювальна техніка
Адаптований переклад українською та технічне редагування: Віктор Бутирін
Випробування систем РЛС, радіоелектронної боротьби (РЕБ) і радіотехнічної розвідки (РТР): загальні проблеми випробувань. Рекомендації щодо застосування
 
54
Системи позиціювання

Точне позиціювання для автономних сервісних роботів

Обладнання для точного позиціювання має репутацію складного у впровадженні. Наш покроковий посібник з впровадження робить його ефективним і простим, проводячи вас через кожен крок процесу.

 
62
Телекомунікації
Раві Субраманіан (Ravi Subramanian); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Роман Горєлков
Використання можливостей Wi­-Fi 6 в епоху Інтернету речей

У цій статті розглянуто стрімку еволюцію Wi­-Fi за останні два десятиліття та акцентується увага на важливості Wi-­Fi 6 для пристроїв Інтернету речей.

 
65
Інтернет речей
Володимир Рентюк
Короткий путівник бездротовими технологіями «Інтернету речей». Частина 2. Ближній радіус дії

У другій частині статті розглянуто такі прості та широко вживані стандарти зв’язку, як Bluetooth, ZigBee, а також низку менш популярних, але від цього не менш ефективних протоколів: Thread, WirelessHART, MiWi, SNAP тощо. Усі вони використовують смуги радіочастотного спектра, що не потребують ліцензування, з так званого ISM­-діапазону (англ. Industrial, Science, Medical — буквально «індустрія-­наука­медицина»), виділеного для потреб промисловості, медичного обладнання та наукової апаратури. На практиці цей діапазон частот, з урахуванням прийнятих для нього обмежень, застосовується і для організації каналів зв’язку всередині комірок і кластерів стільникових мереж IoT.

 
68
Пам’ять
Костянтин Верхулевський
Пристрої компанії Foremay для зберігання та захисту важливої інформації

Популярність твердотілих накопичувачів інформації (SSD, Solid State Drive) зумовлена низкою чинників, головним з яких є дуже висока швидкість читання і запису, практично недосяжна традиційними HDD-­дисками. Виробники пристроїв цього типу, як правило, орієнтовані на виготовлення або виробів, що широко застосовуються, для споживчого ринку, або накопичувачів промислового класу, що вирізняються підвищеною відмовостійкістю і збільшеним терміном служби. До останніх належить компанія Foremay — один із провідних розробників і постачальників високонадійних твердотілих пристроїв зберігання даних. У статті розглядаються ключові особливості окремих серій SSD­продукції компанії, особливу увагу приділено технологіям, що забезпечують високу якість і надійність експлуатації виробів, що випускаються.

 
74
Мережі, системи, апаратура
Фіонн Херлі (Fionn Hurley)
Чому 10BASE­-T є каналом Ethernet, якого бракує для автомобільного зв’язку

Сьогодні продовжують з’являтися нові стандарти IEEE для автомобільної мережі Ethernet, одним з останніх став 10BASE-­T1S. У цій статті розглядаються тенденції в автомобільній промисловості, що диктують зміни в електричній/електронній архітектурі транспортних засобів (E/E), і те, як новий стандарт 10BASE­-T1S підтримує і забезпечує впровадження цієї нової архітектури.

 
80
CHIP NEWS

«CHIP NEWS»­-2023 (зміст журналу за 2023 рік)

«CHIP NEWS»-­2023 (зміст журналу за 2023 рік)

 
82
Візитки

Візитки
 
85
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
90


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5