ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#5 2024

#5 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№4 2023 рік

Статті стр.
CHIP NEWS


Шановні передплатники та друзі журналу CHIP NEWS!

Редакцією журналу CHIP NEWS прийнято рішення про продовження його безкоштовного та вільного випуску.

Вашій увазі пропонується 4-й номер журналу за 2023 рік.

Для його завантаження є 2 варіанти, що відрізняються лише розміром (якістю окремих растрових зображень).

9 Мб -

https://drive.google.com/file/d/1AHp3pDcS6eHpRhfs4p3fUG8W1Klp6f31/view?usp=sharing

57 Мб -

https://drive.google.com/file/d/16MmSfQFSbH2fI7rtwYKUQ7NAWKgT0KCL/view?usp=sharing

Для вашої зручності на рекламах та на візитках активні лінки на сайти. На сторінках Змісту та на обкладинці також активні переходи на сторінки статей.

Прохання при перегляді файла на комп'ютері застосовувати двохсторінковий режим перегляду з окремим показом титульної сторінки. Це побажання для більш "реалістичного" відображення журналу.

Зв'язатися з нами можна по e-mail

editor@chipnews.com.ua

чи приєднатися до нашого Телеграм-каналу

https://t.me/chipnewsua

Читайте з користю та задоволенням!

 
0
CHIP NEWS


Зміст 4-го номера журналу CHIP NEWS за 2023 рік

 
1
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
На допомогу розробнику
Володимир Ханейчук (Хanoy)
Паяти потрібно так, щоб не «відвалилось»!

Багато спілкуючись зі своїми колегами в спеціалізованих Телеграм­каналах, я зрозумів, що, на жаль, у багатьох з базовими навичками та поняттям, як взагалі правильно паяти і що це за «звір» такий, той процес паяння, трішки, як кажуть «біда».

 
12
На допомогу розробнику

Зв’язок мережею Ethernet: як використовувати платформу Arduino в мережах IoT і IIoT

Падіння цін і збільшення обчислювальної потужності невеликих мікроконтролерів поклали початок бурхливому процесу під’єднання до локальних мереж Ethenet або навіть глобальної мережі Інтернет малопотужних пристроїв, які здебільшого виконують функції контролю, керування та вимірювання. Більш того, ці рішення стали з’являтися і в професійних промислових мережах, поступово витісняючи старі системи на основі RS­-232 і його похідних.

 
18
На допомогу розробнику

Сімейство тактових генераторів MicroClock компанії Renesas

У цьому матеріалі докладно описуються особливості використання тактових генераторів сімейства MicroClock компанії Renesas.

 
20
Проєктування друкованих плат
Закарайа Петерсон (Zachariah Peterson)
Рекомендації щодо формування структури шарів під час проєктування високошвидкісних плат

Високошвидкісні друковані плати будуть ефективно функціо­нувати, тільки якщо в них грамотно спроєктована структура шарів. У структурі шарів мають бути правильно скомпоновані виводи живлення та виділена достатня кількість шарів для передачі сигналів. Усі обрані набори матеріалів і мідь мають відповідати об’ємам і вартості виробництва. Якщо структуру шарів грамотно спроєктовано, тоді значно спрощується маршрутизація із забезпеченням цілісності сигналу, і це усуває або запобігає виникненню багатьох менш складних проблем, пов'язаних з електромагнітними завадами та електромагнітною сумісністю.
Щоб допомогти розробникам швидше проєктувати високо­швидкісні друковані плати, ми зібрали в цій статті важливу інформацію щодо високошвидкісних структур різних класів.

 
24
Вбудовані системи

AAEON UP 7000 — потужна альтернатива x86 для Raspberry Pi 4 SBC із процесором Intel N50/N97/N100

На ринку «одноплатників» з’явилося досить цікаве поповнення. Компанія AAEON випустила потужний одноплатний комп’ютер, який отримав назву UP 7000. Архітектура процесора — x86, а не ARM, і там не просто процесор, а сучасний чип Alder Lake. Система вийшла вельми продуктивною для своїх розмірів, а розміри, до речі, практично точно такі самі, як у «малинки», згаданої в заголовку.

 
26
Енергозбереження та енергоефективність

Запитання й відповіді щодо систем накопичення енергії

На багато запитань щодо систем накопичення енергії можна легко відповісти одразу. Для цього просто ознайомтесь з відповідями Phoenix Contact на поширені запитання.

 
28
Системи зв’язку

Наземна станція керування БПЛА від Winmate

В цій статті мова піде про сучасну наземну станцію керування безпілотними літальними апаратами (БПЛА) виробництва компанії Winmate. Вона виділяється своїми винятковими функціями та можливостями серед багатьох виробників на цьому ринку.

 
30
Антени
Алекс Нгі (Alex Ngi)
Оптимальний вибір антени для GNSS-­приймача

У статті йде про те, як знайти найкращу комбінацію GNSS-­антени та приймача для покращення GNSS­-рішення.

 
33
ПЛІС
Роберт Перкел (Robert Perkel)
Тонка грань між продуктивністю та енергоспоживанням

У статті розглядається застосування ПЛІС сімейства PolarFire компанії Microchip Technology з використанням архітектури команд RISC­-V. Наведено конкретні приклади використання ПЛІС.

 
36
Пам’ять

Картка пам’яті iShield Archive для захисту конфіденційної інформації

В даній статті йде мова про нову картку пам’яті microSD — iShield Archive, виробництва компанії Swissbit. Ця картка призначена для шифрування та захисту доступу до відео та зображень та розширює лінійку продуктів Swissbit iShield для рішень безпеки, що працюють за принципом «plug-­and­-play».

 
40
Електромагнітна сумісність

Дотримання стандартів ЕМС у продукції TRACO POWER

Компанія Traco Electronic AG прагне, щоб її джерела живлення TRACO POWER відповідали стандартам ЕМС. Але при цьому важливо пам’ятати, що використання компонентів, що відповідають вимогам ЕМС, не означає, що системи, в які вони інтегровані, пройдуть тестування на електромагнітну сумісність бездоганно. Тому ЕМС необхідно враховувати на системному рівні з самого початку вашого проєкту. Якщо ви і ваша команда дбаєте про дотримання необхідних стандартів електромагнітної сумісності, в процесі реалізації проєкту варто звернутися за допомогою до експертів якомога раніше.

 
41
Джерела живлення
Девід Бак (David Buck)
Вибір джерела живлення для роботи з трифазною вхідною напругою

У статті розглядаються особливості експлуатації в різних країнах джерел напруги від компанії TDK­-Lambda.

 
44
Силова електроніка
Бернхард Айхлер (Bernhard Eichler); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Володимир Павловський
Інтегрований силовий модуль забезпечує тепер на 25 % більше потужності

Модуль SKiiP 4 від Semikron Danfoss тепер оснащений новим високопродуктивним охолоджувачем із ребрами спеціальної форми, який оптимізовано для конструкцій без базової плити та для різноманітних конфігурацій площ діода і чипа IGBT, що забезпечують значні переваги у функціонуванні як зі сторони генератора, так і, наприклад, в мережі компактних перетворювачів для вітроенергетики.

 
46
Силова електроніка
Володимир Кондратьєв
Паралельне включення MOSFET у лінійних схемах

У статті розглядається розв’язання задачі паралельного ввімкнення силових MOSFET у лінійних схемах з метою збільшення максимально допустимого вихідного струму.

 
52
Силова електроніка
Метью Фетадо (Matthew Feutado), Деніел Мартін (Daniel Martin); Переклад: Євген Карташов, Валерія Смирнова
Компактний і легкий тяговий інвертор потужністю 600 кВт на SiC MOSFET­-модулях Wolfspeed

Тяговий привід — це вузол, де споживається майже вся енергія електромобіля (EV). Тому привідна система має працювати з найбільшою ефективністю, мати малу вагу і займати мінімально можливий простір — все це необхідно для максимального збільшення пробігу EV. Через використання здвоєних приводів для підвищення тягових характеристик, а також архітектури 800 В для зниження втрат промисловість потребує інверторів, що забезпечують збільшення вихідної потужності завдяки меншим габаритам і значно перевершують за густиною потужності можливості технологій на основі кремнію (Si), таких як IGBT.
Силові карбідокремнієві (SiC) модулі останнього покоління Wolfspeed розроблені для задоволення цих вимог завдяки зниженню втрат, збільшенню густини потужності та зменшенню габаритів. У статті описано еталонну конструкцію здвоєного трифазного інвертора CRD600DA12E­XM3 і показано, як його компоненти, включно із силовим модулем CAB450M12XM3 із драйвером CGD12HBXMP, створюють поряд з іншими ключовими технологіями рішення для тягових приводів електромобілів наступного покоління.

 
56
Вимірювальна техніка
Адаптований переклад українською та технічне редагування: Віктор Бутирін
Випробування систем РЛС, радіоелектронної боротьби (РЕБ) і радіотехнічної розвідки (РТР): загальні проблеми випробувань. Рекомендації щодо застосування

У цій статті увага буде зосереджена на випробувальному обладнанні, яке допоможе розв’язати проблеми, з якими можна можна зустрітися під час проєктування систем РЛС, РЕБ, РТР.

 
61
Інтернет речей
Володимир Рентюк
Короткий путівник бездротовими технологіями «Інтернету речей». Частина 1. Мережі, шлюзи, хмари та протоколи

У даній серії з чотирьох статей автор стисло, у вигляді загальнодоступного путівника, без акценту на апаратну та програмну реалізацію, представляє основні технології та особливості стандартів і протоколів бездротового зв’язку, які використовуються в рамках концепції «Інтернету речей».

 
70
Драйвери
Махеш Фальке (Mahesh Phalke)
Розуміння та використання драйверів для роботи без операційної системи та драйверів платформи

Щоб спростити процес проєктування сучасних технологічних рішень, потрібна підтримка з боку програмного забезпечення (функції драйверів і приклади коду). У статті описується використання драйверів для роботи без ОС (операційної системи) і набір драйверів, необхідних для створення мікропрограмного забезпечення для взаємодії електронного пристрою з прецизійними аналого­цифровими перетворювачами та цифро­аналоговими перетворювачами компанії Analog Devices, які характеризуються високою швидкістю, малим енергоспоживанням, компактними розмірами та високою роздільною здатністю.

 
76
Датчики
Сергій Гладишев
Безконтактне вимірювання температури

У статті розглядаються методи безконтактного вимірювання температури. Як практичний приклад використовуються датчики компаній Amphenol, Melexis і Omron. Наводяться їхні основні параметри.

 
82
Візитки

Візитки
 
85
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
90


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5