ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#2 2024

#2 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№2 2023 рік

Статті стр.
CHIP NEWS


Шановні передплатники та друзі журналу CHIP NEWS!

Редакцією журналу CHIP NEWS прийнято рішення про продовження його БЕЗКОШТОВНОГО випуску.

Вашій увазі пропонується 2-й номер журналу за 2023 рік.

Журнал знаходиться на гугл-диску. Для його скачування Вам просто потрібно перейти за цим посиланням:

https://drive.google.com/file/d/18nltgauncrWIdb3caJ9JlLZLNAqgjh6J/view?usp=sharing

Для вашої зручності на рекламах та на візитках працюють лінки на сайти. На сторінках Змісту та на обкладинці також активні переходи на сторінки статей.

Прохання при перегляді файла на комп'ютері застосовувати двохсторінковий режим перегляду з окремим показом титульної сторінки. Це побажання для більш "реалістичного" відображення журналу.

Зв'язатися з нами можна по e-mail

editor@chipnews.com.ua

чи приєднатися до нашого Телеграм-каналу

https://t.me/chipnewsua

 Читайте з користю та задоволенням!

 
0
CHIP NEWS


Зміст 2-го номера журналу CHIP NEWS за 2023 рік

 

 
1
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
Події

Виставка SECURITY 2.0 — нове ім’я виставки БЕЗПЕКА

Цієї осені виставка SECURITY 2.0 презентує сучасні безпекові технології для захисту та збереження повноцінного функціонування всіх галузей економіки.

 
10
Події

XX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е». Енергетика. Електротехніка. Енергоефективність. Екологія. Енергоресурси

XX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е» відкриває горизонти технологічних можливостей для побудови нової архітектури повоєнної енергетичної системи України.

 
11
Джерела живлення

Медичні стандарти та терміни: від А до Я

Коли справа стосується медичних застосувань, потрібно розібратись у безлічі стандартів і правил. На це є вагомі причини через те, що дана техніка повинна мати постійне підключення для забезпечення життєдіяльності людини. І, коли справа доходить до вибору джерела живлення, ця стаття від швейцарського виробника джерел живлення TRACO POWER має допомогти розробникам підібрати джерела для особливо безпечного застосування.

 
12
Джерела живлення
Стів Робертс (Steve Roberts)
«Хакінг» DC/DC-­конвертера

«Злом», або «хакінг» (hack), — прогресивне рішення, яке використовує щось для певної мети, для якої це «щось» від самого початку не було призначене. Зазвичай його роблять заради розваги, але він може слугувати і для більш серйозних речей, даючи змогу знайти неординарне рішення, недосяжне за звичайного підходу. Але як можна «зламати» звичайний DC/DC­-конвертер?

 
14
Обладнання та інвентар

Рішення для військової сфери

Пропонуємо вашій увазі добірку сучасного промислового обладнання від компанії ПРОКСИС™, яке може бути корисним для Збройних Сил України.

 
18
Автомобільна електроніка
Грехем Мостін (Graham Mostyn)
Проєктування систем автомобільної електроніки з використанням синхронізувальних МЕМС­-пристроїв

У статті розглядаються переваги використання МЕМС-­осциляторів у сучасних автотранспортних засобах порівняно з традиційними кварцовими резонаторами.

 
20
Транзистори
Том Деккер (Tom Dekker); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Роман Горєлков
Силові радіочастотні транзистори компанії Ampleon для застосування в широкосмуговому зв’язку

В статті мова піде про кремнієві LDMOS­-транзистори для роботи у частотних діапазонах від HF до L (живлення від 28 до 50 В), GaN SiC HEMT-­транзистори для роботи у частотних діапазонах від VHF до S (живлення від 28 до 50 В).

 
26
Телекомунікації
Валеріо Карта (Valerio Carta)
u­blox — LTE Cat 1bis. Опція для широкосмугових застосувань з низьким енергоспоживанням (LPWA)

В статі мова піде про переваги LTE Cat 1bis і чому цей стандарт є дійсною альтернативою LPWA для забезпечення зв’язку в найближчі кілька років.

 
31
Силова електроніка
Френк Стіглер (Frank Stiegler), Томас Гертген (Thomas Hurtgen); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Сергій Поліщук
Компактні модулі IGBT MiniSKiiP: інструкція із застосування

Компактні модулі сімейства MiniSKiiP надзвичайно популярні на ринку силової електроніки. Сьогодні понад 20 млн таких силових схем працює в частотних перетворювачах провідних європейських виробників: Miller Electric, Schneider Toshiba Group, SEW Eurodrive, Siemens A&D, Silectron, Danfoss, Vacon. Близько 7 0% цих пристроїв — електропривод, виконавчі механізми промислових роботів, пресів і компресорів потужністю 5–40 кВт. Поява нових напівмостових модулів MiniSKiiP Dual дає змогу розширити діапазон до 100 кВт і більше, тепер вони можуть успішно конкурувати зі стандартними IGBT [1, 2].

 
34
Силова електроніка
Ялцин Хаксоз (Yalcin Haksoz); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Віталій Шевченко
Паралельне ввімкнення GaN-­транзисторів

Кремнієві MOSFET вже багато років використовують у перетворювачах потужності в паралельних конфігураціях, тоді як силові транзистори на основі GaN все ще залишаються новинкою для багатьох інженерів.

 
42
Системи промислової автоматизації
Торстен Зенк (Thorsten Sienk)
Підвищення ефективності гри. Нова система керування будівлею для стадіону Schuco Arena

Футбол об’єднує людей. Такий зв’язок існує і між футбольною командою Arminia Bielefeld, що грає у вищому дивізіоні Німеччини, та Phoenix Contact. Спільною метою цього технологічного партнерства є повна модернізація застарілого стадіону Schuco Arena.

 
45
Пасивні компоненти
Хорхе­Вікторія Авір (Jorge Victoria Ahuir)
Методи визначення характеристик гнучких поглинальних пластин WE­-FAS

Електромагнітні завади (ЕМЗ) стали серйозною проблемою в електронних колах. Наслідки їхнього впливу непередбачувані та руйнівні. За останні роки вплив ЕМЗ зріс завдяки низці чинників, зокрема підвищенню робочої частоти пристроїв, високому ступеню інтеграції електронних систем, більшій густині потужності, а також зменшенню товщини друкованих плат та їхніх розмірів. У статті розглядаються гнучкі поглинальні пластини WE­-FAS, що дають змогу успішно боротися з ЕМЗ.

 
48
Вимірювальна техніка

Вимірювання широкосмугових сигналів РЛС і супутникових систем зв’язку. Нотатки щодо застосування

В статті йде мова про використання широкосмугових осцилографів для безпосереднього вимірювання та аналізу сигналів передавачів РЛС і супутникових систем зв’язку X­, Кu­ і Ka-­діапазонів до 32 ГГ.

 
52
Мікроконтролери
Сергій Надєждін
Мікроконтролери R7FS1JA платформи Renesas Synergy

У статті коротко розглядаються деякі особливості сімейства мікроконтролерів R7FS1JA платформи Renesas Synergy. До їхнього складу входять багато модулів, властивих іншим мікроконтролерам цієї компанії.

 
56
Мережі, системи, апаратура
Неіл Квінн (Neil Quinn), Річард Анслоу (Richard Anslow)
Оптимізація шини FieldBus допоможе вдосконалювати інтелектуальні системи

Експертні організації в промисловій галузі, такі як PROCENTEC, стимулюють стрімке поширення технології шини FieldBus на основі RS­485 (PROFIBUS) і промислового Ethernet (PROFINET). В усьому світі встановлено вже більше 65 млн вузлів польової шини PROFIBUS, завдяки якій ступінь автоматизації процесів щорічно збільшується на 7 %. Крім того, у світі діє більше 30-ти млн вузлів PROFINET і щороку їх встановлюється близько 5.1 млн пристроїв.

 
62
Електромагнітна сумісність
Кріс Буркет (Chris Burket); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Олег Бевза
Екранування електромагнітних завад: основні принципи

В умовах сучасного ринку існує великий вибір різноманітних магнітних матеріалів, тому в кожному окремому випадку необхідно визначити, за яких значень частоти і рівні шуму починають виникати проблеми з електромагнітними завадами (ЕМЗ) та розуміти, як безпомилково обрати такі параметри матеріалів, що дають змогу придушити шум відповідно до чинних стандартів. У статті розглядаються основні питання екранування ЕМЗ.

 
68
Друковані плати
Аркадій Медведєв, Аркадій Сержантов, Катерина Шкундіна
Параметри керування електрохімічними процесами у виробництві друкованих плат

Технічна революція «Індустрія 4.0», що набли­жається, змушує по-­новому підходити до організації виробництва, зокрема до цифровізації виготовлення друкованих плат і хімічних процесів, що використовуються при цьому, які, однак, насилу піддаються впровадженню цифрових технологій у зв’язку з великою кількістю чинників керування, їхньою різноманітністю і тісною взаємозалежністю. Проте в технології випуску друкованих плат понад 70 % припадає на частку саме хімічних процесів. Ось чому розмова про їхню цифровізацію актуальна, і автори мають намір обговорити насамперед ті параметри, якими потрібно керувати, щоб прийти до цифровізації електрохімічних процесів.

 
74
На допомогу розробнику
Тодд Філліпс (Todd Phillips)
Захист високошвидкісних портів

Нині існує безліч схем і протоколів комунікації для різних сфер застосування. Оскільки схеми передавача і приймача даних знаходяться не в одному пристрої, то ці вузли стають уразливими для зовнішнього впливу. До таких, потенційно небезпечних впливів відносять перевантаження за струмом, сплеск напруги від блискавки, швидкі перехідні процеси (EFT) і електростатичний розряд (ESD).

 
82
Візитки

Візитки
 
86
Виставки

Виставки
 
91
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
96


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5