ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#5 2024

#5 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№1 2023 рік

Статті стр.
CHIP NEWS


Шановні передплатники та друзі журналу CHIP NEWS!

Редакцією журналу CHIP NEWS прийнято рішення про БЕЗКОШТОВНИЙ випуск 1-го номера журналу за 2023 рік.

Журнал знаходиться на гугл-диску. Для отримання доступу до журналу потрібно перейти за цим посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1nngWIwARpIHq5Vv3sQydd3U2210qHk5E/view?usp=sharing

Якщо вам сподобався наш журнал і ви б хотіли в подальшому отримувати його безкоштовно, просимо вас надіслати нам ваш e-mail, на який буде відсилатися посилання для завантаження наступних номерів. Якщо у вас є знайомі, яким теж може бути цікавим наш журнал, з ними можна (і потрібно) ділитися цим посиланням А вони також можуть з нами поділитися своєю поштою ;-).

Зв'язатися з нами можна по e-mail

editor@chipnews.com.ua

чи приєднатися до нашого Телеграм-каналу

https://t.me/chipnewsua

Для вашої зручності на рекламах та на візитках працюють лінки на сайти. Також працюють лінки на сторінки статей на обкладинці та на сторінках Змісту.

Читайте з користю та задоволенням!

 
0
CHIP NEWS


Зміст 1-го номера журналу CHIP NEWS за 2023 рік

 
1
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
Мікроконтролери
Роберт Перкел (Robert Perkel)
Використання допоміжних економічних мікроконтролерів для вирішення рутинних завдань

У статті на практичному прикладі обговорюється можливість вивільнення ресурсів центрального мікроконтролера або обчислювального пристрою за рахунок використання додаткових економічних 8-­ і 16­-біт мікроконтролерів. Розглядаються приклади створення розширювача вводу/виводу та перетворювача «напруга–частота».

 
10
Мікроконтролери
Сергій Надєждін
Мікроконтролери RX66 від Renesas

У статті розглядаються мікроконтролери RX66 групи RX6000 від Renesas. У цих пристроях використовується процесорне ядро RXv3 власної розробки. Описано основні функціональні вузли мікроконтролера.

 
14
Світлодіодне освітлення

AMY — технологія овального променя для розумного освітлення торгових залів від LEDIL

В статті описано переваги використання ламп з овальною колбою для генерування широкого променя світла та їх рівномірний розподіл по приміщенню на базі кращої пропозиції на ринку — низькопрофільних лінз серії AMY для тонких і елегантних світильників на шинах і стельових світильників з овальним променем розмірів 35, 50 і 70 мм, які забезпечують оптимальне освітлення для проходів та поздовжніх об’єктів.

 
22
Електромеханічні компоненти
Томас Шульце (Thomas Schulze)
З’єднувачі плата­-плата. Отримання потрібної швидкості

Швидкість передачі даних є вирішальною характеристикою з’єднувачів плата­-плата. Але чи завжди потрібне високошвидкісне рішення? У цій статті ми розглянемо, які критерії є важливими під час вибору відповідного компонента (рис. 1).

 
24
Системи позиціювання
Петер Карлссон (Peter Karlsson)
u­blox — початок роботи з Bluetooth для високоточного позиціювання в приміщенні

Успіх супутникового позиціювання у зовнішньому середовищі створив відкладений попит на такі ж універсальні, точні та надійні рішення для позиціювання всередині приміщень. Bluetooth® став сильним кандидатом на заповнення цієї прогалини завдяки функції пеленгації — нещодавньому доповненню до специфікації Bluetooth, що дозволяє визначати напрямок руху радіосигналів від мобільної мітки до однієї або декількох фіксованих точок прив’язки. Коли розгорнуто групу таких багатоантенних якорів, для тріангуляції точного розташування мобільного пристрою або мітки можна використовувати методологію кута прибуття (AoA).
У цій статті ми представляємо високоточне внутрішнє позиціювання у приміщенні за допомогою Bluetooth, досліджуємо, що потрібно для розгортання такого рішення, і ділимося досвідом, отриманим під час випробування технології на промисловому складі.

 
26
Силова електроніка
Деніел Пріндл (Daniel Prindle); Переклад і коментарі: Андрій Колпаков; Адаптований переклад українською та технічне редагування: Сергій Поліщук
Динамічні характеристики SiC­-діодів Шотткі

У статті описано основні особливості карбідокремнієвих діодів з бар’єром Шотткі (SiC SBD) і їхні відмінності від так званих тільних (технологічних) p-­n­-діодів MOSFET.

 
30
Силова електроніка
Блаж Клобучар (Blazˇ Klobucˇar), Чуй Юань (Zhihui Yuan); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Віталій Шевченко
1200­-В дискретні SiC MOSFET у порівнянні з високошвидкісними IGBT сімейства H3 для сервопривідних систем

У статті розглядаються переваги використання ключів CoolSiC MOSFET порівняно з високошвидкісними IGBT-­ключами сімейства H3 у сервопривідних системах. Зокрема, завдяки зниженню втрат застосування CoolSiC MOSFET відкриває нові можливості щодо вдосконалення систем.

 
38
Вимірювальна техніка

Нові методи аналізу імпульсних сигналів радіолокаційних систем і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ)

У статті розглядається використання передових засобів вимірювань і новітніх розробок для різних видів аналізу імпульсних сигналів, а також методи відображення та аналізу для різних типів сигналів і вимірювальних завдань. Крім того, розглядаються основні методики виявлення та обробки сигналів, такі як запуск за амплітудою сигналу проміжної частоти (ПЧ) і за частотною маскою, захоплення і постобробка сигналів.

 
42
Друковані плати
Джон Кунрод (John Coonrod)
Вплив електричних і теплових взаємодій на характеристики НВЧ­-плати

Нагрівання високочастотних кіл і матеріалів друкованої плати відбувається від встановлених на неї пристроїв або від зовнішніх джерел енергії. У статті докладно описується низка досліджень, що показують, як електричні та теплові взаємодії впливають на параметри різних матеріалів плат.

 
51
Друковані плати
Юлія Боброва, Ольга Смирнова, Давид Мануков
Огляд технологічних можливостей тривимірного друку у виробництві друкованих плат

Статтю присвячено порівняльному аналізу можливостей тривимірного друку та традиційної комбінованої позитивної технології при виготовленні прототипів багатошарових друкованих плат. Наведено класифікацію методів тривимірного друку, на основі якої сформульовано вимоги до методів, придатних для прототипування багатошарових плат. Дано початкові відомості про методи, технології та матеріали для 3D­друку плат. Описано конструкції перспективних виробів, які можуть бути отримані завдяки тривимірному друку.

 
56
Джерела живлення
Стів Робертс (Steve Roberts); Доопрацювання: Володимир Рентюк
Пікова та середня потужність: як вибрати джерело живлення правильно

Одне з питань, що потребують вирішення на ранніх етапах, звучить приблизно так: яку концепцію електроживлення буде використано в проєкті? Потім, коли основні вузли (каскади) спроєктовано і їхнє енергоспоживання відоме, необхідно зробити вибір конкретної реалізації системи електроживлення під раніше обрану концепцію. І тут розробник стикається з дилемою, який варіант джерела живлення вибрати: потужний і переплатити або більш доступний, але менший за потужністю, а значить, у разі чого виключає свободу для маневру. У цій статті компанії Recom представлено аналіз ситуації та запропоновано рішення.

 
64
Джерела живлення
Жюльєн Сірар (Julien Sirard), Сергій Дмитрієв
DC/DC­-перетворювачі з широким діапазоном вхідної напруги для застосування у виробництві електроенергії

У статті розглядаються характеристики серії DC/DC­-перетворювачів від компанії Aimtec, що мають широкий діапазон вхідної напруги та призначені для застосувань у фотовольтаїчних, вітроенергетичних та інших системах.

 
68
Пасивні компоненти
Олександр Корабльов
Високовольтні керамічні конденсатори компанії Murata

У статті розглянуто високовольтні керамічні конденсатори з максимально допустимою робочою напругою понад 1000 В компанії Murata. Наведено короткі відомості про дискові та чип­-конденсатори.

 
72
Пасивні компоненти
Адаптований переклад українською та технічне редагування: Андрій Мовчанюк
Новий універсальний підхід до захисту пристроїв в мережах змінного струму

Грозові розряди та перебої в електромережі змінного струму можуть мати негативний вплив на широкий спектр електронного обладнання. Пошкодження, спричинені перенапругою та перевантаженням струмом можуть призвести до тривалих простоїв і витрат на ремонт, а також до зниження довіри клієнтів до виробника. Необхідний новий підхід до захисту вхідних кіл пристроїв, що живляться від мережі змінного струму, який дає розробникам можливість інтегрувати надійну схему захисту. Використання цього типу захисту забезпечує мінімальний вплив під час нормальної роботи пристрою, що може зменшити деградацію компонентів з часом і продовжити термін служби обладнання.

 
74
Датчики
Олександр Малишев
Інтелектуальні цифрові датчики газу iSeries компанії Honeywell

В статті мова йде про інтелектуальні газові датчики покоління iSeries від Honeywell. Ці датчики мають цифровий інтерфейс, збільшений термін служби і численні вбудовані функції самодіагностики.

 
80
Візитки

Візитки
 
84
Виставки

Виставки
 
89
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
94


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5