ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#5 2024

#5 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№9 2022 рік

Статті стр.
CHIP NEWS


Зміст 9-10-го номера журналу CHIP NEWS за 2022 рік

 
1
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
Події

Історія компанії Phoenix Contact. Пориньте у 100­-річну історію нашої компанії

З моменту заснування у 1923 році в Ессені ми багато чого пережили й змінили. Пропонуємо короткий огляд майже 100­-річної історії Phoenix Contact — шлях до інноваційних технологій під керівництвом відповідальних людей. Погляньте на деякі важливі етапи на нашому шляху від сімейної компанії до глобального гравця в галузі технологій з’єднання.

 
10
Телекомунікації

Чи готові ви до майбутнього? Захистіть свої розробки від впливу відключення 2G/3G за допомогою LTE
 
14
Системи позиціювання
Набіль Хан (Nabeel Khan)
Нагодувати світ за допомогою точного землеробства

В цій статті йде мова про те, як група технічно підкованих фермерів використовує технології з відкритим вихідним кодом, щоб пожинати плоди точного землеробства та зробити їх доступною для фермерів у всьому світі.

 
16
Датчики
Інфрачервоні детектори VIGO System
Інфрачервоні детектори VIGO System

У широкому сенсі, в електроніці датчики інфрачервоного випромінювання (або «світла») знаходять безліч вже добре відомих застосувань. На цій технології засновані системи бездротового зв’язку, навіть такі прозаїчні як пульти дистанційного керування (RTV). На цій технології заснована робота пірометрів і тепловізійних камер. Тим часом прецизійні інфрачервоні детектори мають попит у багатьох вузьких галузях. Наочним прикладом у цьому відношенні є застосування, пов’язані зі спектрометрією.

 
19
Транзисторы
Том Деккер (Tom Dekker); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Роман Горєлков
Вдосконалені високонадійні транзистори ART від компанії Ampleon

Компанія Ampleon нещодавно випустила серію транзисторів підвищеної надійності, розроблених спеціально для промислового, наукового та медичного застосування, які забезпечують надійний захист від КСХН (коефіцієнт стоячої хвилі за напруженістю або VSWR), маючи при цьому найкращі показники радіо­частотної потужності, коефіцієнту підсилення та ефективності. Цю серію було названо «ART», скорочено від «Advanced Rugged Transistor» (вдосконалений високонадійний транзистор).

 
22
Системи промислової автоматизації
Чень Ю Шан; Переклад: Володимир Рентюк
Рішення Advantech для роботизованого виробництва автомобілів

У статті наведено приклад використання вбудованого безвентиляторного комп’ютера ARK­-2250 компанії Advantech на сучасному автоматизованому складальному підприємстві виробника автомобілів зі світовим ім'ям. Комп'ютер було впроваджено в систему управління виробничими та технологічними процесами. Його завдання полягає в наданні докладної інформації про деталі, які необхідно встановити, а для контролю якості кінцевої продукції він забезпечує облік випуску всіх необхідних комплектуючих.

 
26
Друковані плати
Адаптований переклад українською та технічне редагування: Яна Зінгер
Altium Designer 23.0. Що нового?

Компанія Altium анонсувала вихід нової версії Altium Designer 23.0 — найпопулярнішої САПР друкованих плат. У цій статті детально розглянемо вдосконалення, що були додані розробником в даний реліз. Поряд з низкою функціональних нововведень, які розвивають і вдосконалюють існуючі технології Altium Designer, кожне оновлення програми також включає значні виправлення та вдосконалення, ґрунтуючись на відгуках користувачів через систему BugCrunch спільноти AltiumLive.

 
28
Друковані плати
Ілля Лейтес
Основні напрямки розвитку технологій для виробництва друкованих плат

Основним міжнародним напрямком розвитку в галузі виготовлення радіоелектронної апаратури (РЕА) є її мініатюризація. У частині технології, обладнання та матеріалів для виготовлення друкованих плат (ДП) це призвело до формування трьох основних напрямків розвитку: прецизійного травлення з використанням тентінг­методу (або субтрактивного методу), широкого поширення прямої металізації, а також прямого формування рисунка ДП. У статті розглянуто також питання використання 3D­-принтерів у технології виготовлення ДП.

 
32
Вимірювальна техніка

Моделювання перехідних процесів і завад джерел живлення під час розроблення та тестування систем супутникового зв’язку та систем оборонного призначення. Рекомендації щодо застосування

На лабораторному столі звичайне джерело живлення часто розглядають як акумулятор із ручкою регулювання вихідної напруги, який забезпечує живлення для розроблюваної системи  або підсистеми. Однак для комплексного дослідження, оцінювання й усунення неполадок у роботі вузлів пристроїв, що використовуються в супутникових системах і системах оборонного призначення, вигідніше використовувати досконаліший вимірювальний прилад, здатний імітувати безліч можливих електричних завад.

 
39
Транспорт
Вілл Стюарт (Will Stewart)
Готові до експлуатації надійні роз’єми для електромобілів. Революція електромобілів потребує надійної зарядки

Електричні транспортні засоби (EV) — це найважливіша транспортна революція за останні десятиліття. І для того, щоб EV мали найширше розповсюдження, їм потрібна надійна зарядка.
Електромобільність у поєднанні з виробництвом відновлюваної енергії може значно скоротити глобальні викиди CO2 і позитивно вплинути на наше здоров’я та комфорт за рахунок зменшення забруднення та шуму. Технологічна група HARTING Technology Group є ідеальним постачальником для індустрії електромобілів (EV) з багаторічним досвідом, знанням в галузі проєктування та ноу­хау в галузі технології електричного підключення, що об’єднує дані, сигнали та живлення.

 
42
Силова електроніка
Сінін Чжан (Xuning Zhang), Томаш Кречек (Tomas Krecek), Найтеш Сатіш (Nitesh Satheesh)
Рекомендації компанії Microchip Technology щодо вибору SiC MOSFET для транспортних і промислових застосувань

У статті розглядаються вимоги до силових SiC MOSFET для транспорту та промислових застосувань. Описуються тести, які повинні проходити такі ключі.

 
44
Силова електроніка
Клайс Вогель (KlausVogel), Ян Бауріхтер (Jan Baurichter), Віталі Вайс (Vitali Weiss), Крістіан Стенінгер (ChristianSteininger), Фабіан Северін (Fabian Severin); Переклад: Євген Карташов
Модулі серії Infineon EconoDUAL 3 Black: добре відомі переваги та нові особливості

У статті представлено оновлений модуль Infineon EconoDUAL 3 Black, описано, як забезпечується баланс між впровадженням нових функцій та збереженням перевірених і випробуваних властивостей. Аналізуються параметри нового модуля FF600R12BE7_B11(BE7), в якому використані технології IGBT 1200 В TRENCHSTOP IGBT7, та діодів EC7 з керованим емітером.

 
46
Силова електроніка
Пол Дрексхейдж (Paul Drexhage), Стефан Хаузер (Stefan Houser); Переклад і коментарі: Андрій Колпаков
Вплив вологості та конденсації на роботу силових електронних систем

Загальновідомо, що вода в рідкій формі може негативно впливати на роботу електричних ланцюгів через наявність електропровідності та корозійної активності. Менш відомі, але не менш важливі ефекти, створювані водою в газоподібному стані. Тут ми більш детально розглянемо питання про те, як вологість і утворення конденсату впливає на роботу силових електронних систем, а також надамо рекомендації, що дають змогу мінімізувати цей вплив. У статті триває обговорення теми, розпочатої в нашому журналі в № 9, 2016 та № 1, 2017 [1].

 
53
Мікроконтролери
Переклад: Андрій Лебедєв
Мікроконтролер Renesas RA4W1 з Bluetooth Low Energy для поліпшення якості медичного обслуговування

Медичні пристрої, оснащені малопотужним Bluetooth (Bluetooth Low Energy — BLE), є високотехнологічним рішенням для автоматизації роботи лікарень. Мікроконтролер RA4W1 від компанії Renesas — однокристальний BLE­пристрій, оптимальний для медичних застосувань, які потребують малого енергоспоживання та високої продуктивності, надійної безпеки, великої вбудованої оперативної пам’яті та точності аналого­цифрових перетворювачів для сигналів датчика. Автоматизація медичного обладнання та оптимізація роботи персоналу у сфері охорони здоров’я дасть змогу медичним установам перерозподіляти ресурси для поліпшення обслуговування населення.

 
64
Мікроконтролери
Тетяна Колеснікова
Робота з мікроконтролерами STM32 сімейства Cortex­-M3 у програмному середовищі Proteus 8.11. Частина 3

У статті наведено опис послідовного інтерфейсу SPI 32­розрядних мікроконтролерів STM32 сімейства Cortex­-M3. Розглянуто призначення регістрів конфігурування SPI, а також запропоновано приклади програм для його ініціалізації та роботи. Представлено моделювання схем Proteus з використанням мікроконтролерів Cortex­M3, зокрема передача даних через інтерфейс SPI між двома і трьома мікросхемами STM32F103C4, налаштованими як Master (ведучий) і Slave (ведені), і відображення прийнятих веденим пристроєм даних на екрані. За допомогою осцилографа проведено контроль вхідних/вихідних сигналів, що присутні на виводах пристроїв схеми. У ході виконання програми ініціалізації виконано перегляд стану бітів регістрів управління модулем SPI мікроконтролера STM32F103C4.

 
68
Системи на кристалі
Віктор Алексєєв; Адаптований переклад українською та технічне редагування: Андрій Мовчанюк
Нова інтегральна система на кристалі onsemi для діапазону частот 27–1050 МГц

Нещодавно американський концерн onsemi випустив у масовий продаж нову інтегральну збірку AXM0F343, яка є оптимальним варіантом активної частини інтелектуального мобільного пристрою FDD LP, призначеного для роботи у вузькосмугових мережах малого радіусу дії, що відповідають стандарту IEEE 802.4.15g. Для замовлення доступні дві моделі однокристальної збірки — AXM0F343­-256­-1­TX40 та AXM0F343­-64­-1­-TX40, з пам'яттю 256 і 64 кбайт відповідно.
Для проєктування нових пристроїв onsemi випускає два варіанти налагоджувального комплекту — AXM0F343­-256­-915­-1­-GEVK для діапазону 915 МГц і AXM0F343-256­-868­-1­-GEVK для діапазону 868 МГц.
 

 
82
CHIP NEWS

«CHIP NEWS»­-2022 (зміст журналу за 2022 рік)

«CHIP NEWS»-­2022 (зміст журналу за 2022 рік)

 
92
Візитки

Візитки
 
98
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
104


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5