ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#5 2024

#5 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№8 2022 рік

Статті стр.
CHIP NEWS


Зміст 8-го номера журналу CHIP NEWS за 2022 рік

 
1
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
Мережі, системи, апаратура
Верена Нойгауз (Verena Neuhaus), Тім Кіндерманн (Tim Kindermann)
Однопарний Ethernet — ключова технологія в цифровізації нашого світу

Цифровізація і промисловий Інтернет речей (IIoT) швидко розвиваються у всіх галузях. Як наслідок, зростає кількість учасників комунікації та відповідний попит на все швидшу та стабільнішу мережу. Ethernet вже давно зарекомендував себе в інтелектуальних мережах пристроїв у різних сферах застосування. У майбутньому однопарний Ethernet (Single Pair Ethernet, SPE) не просто розширить, наприклад, протоколи зв’язку через послідовну польову шину, але й повністю замінить їх. Характеристики SPE роб­лять цю технологію інноваційною в широкому діапазоні застосувань і, таким чином, представляють справжню додаткову цінність для найсучасніших комунікаційних інфраструктур. Phoenix Contact володіє міжгалузевим досвідом і має ідеальне портфоліо продуктів для реалізації SPE у різноманітних галузях.

 
10
Мережі, системи, апаратура

Що таке Modbus TCP/IP? Декілька слів про протокол Modbus
 
14
Мережі, системи, апаратура
Томас Бранд (Thomas Brand); Переклад і доповнення: Володимир Рентюк
Технологія PoE: живлення мережних пристроїв через лінії передавання даних. Рішення компанії Analog Devices

У системах автоматизації процесів необхідно контролювати і вимірювати важливі параметри, такі як температура, тиск, витрата рідин і матеріалів, вологість і багато інших. В епоху «Індустрії 4.0» для реалізації цієї потреби найбільш популярним стандартом зв’язку стає технологія організації локальних мереж Ethernet. Оскільки Ethernet є дротовим, а передавачам і датчикам зазвичай потрібне джерело живлення, постає питання: чому б не використати кабель Ethernet як для передачі даних, так і для живлення?

 
16
Мережі, системи, апаратура
Райнер Шмідт (Rainer Schmidt)
Розвиток однопарного Ethernet

Однопарний Ethernet (Single Pair Ethernet, SPE) було розроблено з єдиною метою — закрити прогалину в галузі TCP/IP-­орієнтованих мереж, яка утворилася в результаті переходу від традиційної ІТ­-інфраструктури до мереж датчиків і виконавчих пристроїв. Зараз він стає рушійною силою IoT і IIoT. У статті буде розглянуто, у яких сферах ця технологія з’єднання найбільш затребувана, і доведена неспроможність кількох хибних домислів, що стосуються SPE, — зокрема буде надано відповідь на запитання, чи повинен з’єднувач SPE бути зворотно-­сумісним з RJ45.

 
19
Мережі, системи, апаратура

У чому різниця між Ethernet і промисловим Ethernet

Про Ethernet і особливо промисловий Ethernet стали все частіше говорити в різних галузях виробництва. Хоча їхні назви схожі, вони мають різні характеристики та переваги. У цій статті ми розглянемо, що являє собою Ethernet і промисловий Ethernet і чим вони відрізняються.

 
22
Мережі, системи, апаратура
Йонас Дікманн (Jonas Diekmann)
Стандартизація однопарного Ethernet: з’єднувач SPE від HARTING

Після багаторівневого відбору з’єднувача SPE (англ. Single Pair Ethernet — однопарний Ethernet) міжнародні комітети зі стандартизації віддали перевагу виробу від HARTING Technology Group. Цей крок дасть змогу розробникам упевненіше створювати нове обладнання та технології для датчиків або виконавчих пристроїв, а також негайно приступити до реалізації SPE у відповідному апаратному забезпеченні. Таким чином, тепер стала можлива комплексна інтеграція на базі IP: від датчика до хмари.

 
24
Мережі, системи, апаратура
Володимир Рентюк, Геннадій Штрапенін
Як забезпечити більш високі рівні потужності для однопарного Ethernet? Використовувати комбінований підхід із новим роз’ємом від TE Connectivity

У системах автоматизації технологічних і виробничих процесів необхідно, як відомо, контролювати найрізноманітніші параметри і характеристики. Нині для цієї мети найбільш популярним стандартом зв’язку є Ethernet. Оскільки локальні мережі Ethernet дротові, а датчикам і їхнім трансиверам потрібні джерела живлення, то виникає два закономірних запитання: чому б не використовувати кабель Ethernet як для передавання даних, так і для живлення, і як, зменшивши кількість дротів у кабелі, передати достатню потужність? Такі системи вже зараз використовуються в промисловості і, безсумнівно, відіграватимуть важливу роль і надалі. У пропонованій статті описується, як пристрої Ethernet з гібридним роз’ємом компанії TE Connectivity можуть реалізувати ці вимоги. Стаття підготовлена на основі документа [1] і супроводжується доповненнями та поясненнями.

 
26
Мережі, системи, апаратура
Фабіан Форнхаген (Fabian Vornhagen), Мартін Лейхенседер (Martin Leihenseder), Роберт Демхартер (Robert Demharter), Ісмаель Моліна Альба (Ismael Molina Alba), Саймон Марк (Simon Mark), Хаїро Бустос (Jairo Bustos), Маттіас Фріче (Matthias Fritsche); Перекла
Würth Elektronik: однопарний Ethernet для індустріальних застосувань

У статті представлено переклад документа компанії Wurth Elektronik eiSos з питань реалізації однопарного автомобільного та промислового Ethernet [1]. Публікація супроводжується деякими доповненнями та правками. Описано необхідні для однопарного Ethernet компоненти — від кабелю до входу мікросхеми фізичного рівня PHY. Основну увагу приділено проєктуванню фільтра електромагнітних завад для протоколів 10BASE­-T1L і 100BASE­-T1, а також проблемам виконання вимог безпеки згідно зі стандартом IEC 62368­-1.

 
32
Системи позиціювання
Самуеле Фалькомер (Samuele Falcomer), Оресте Консепіто (Oreste Concepito)
Вибір правильної апаратної архітектури для рішень з відстеження в IoT

Жодна апаратна архітектура не може задовольнити весь спектр потреб ринку GNSS-­трекінгу в ІоТ. Ця стаття пропонує рекомендації щодо вибору технологічного рішення, яке найкраще буде відповідати  вимогам вашого власного варіанту використання.

 
42
Системи позиціювання

Новий GNSS модуль SIM65M для систем реального часу

В епоху глобального Інтернету, позиціонування стало невід’ємною складовою багатьох проєктів Інтернету речей (IoT) та інноваційних бізнес­-моделей.
GNSS (Глобальна навігаційна супутникова система) має можливість надавати точну інформацію щодо місцезнаходження в режимі реального часу з глобальним покриттям, що робить її ідеальним рішенням для позиціонування у зовнішньому середовищі.
За даними EUSPA, розмір ринку GNSS зросте до 492 мільярдів євро в 2031 році при середньорічному темпі приросту на 9.2 %.

 
46
На допомогу розробнику
Ксав’є Бігналет (Xavier Bignalet)
Захист Інтернету речей попередньо налаштованими апаратними елементами безпеки

Немає єдиного рішення щодо забезпечення безпеки Інтернету речей (IoT) — кожній його реалізації потрібна власна багаторівнева стратегія захисту. Підключення до Інтернету вбудованої IoT-­системи вимагає іншого підходу, а не розробки класичних рішень. У той же час очікується, що навіть невеликий вбудований пристрій буде повною мірою відповідати вимогам ринку інформаційних технологій і безпеки, що швидко змінюється, легко оновлюватися і мати захист на рівні постійно контрольованих центрів обробки даних. Це, звісно, важке завдання, але воно вирішується з допомогою правильних методів проєктування.

 
47
Друковані плати
Закарайа Петерсон (Zachariah Peterson)
Що таке зворотний шлях струму на друкованій платі?

Одним з основних аспектів будь-­якої електричної схеми є шлях зворотного струму. Якщо на схемі шлях, яким тече струм, щоб повернутися до полюса низького потенціалу джерела живлення, має бути очевидним, то він може бути не настільки очевидним на платі. За словами відомого Еріка Богатіна (Eric Bogatin) на доповіді PCB West 2019, відмінності між електричною схемою і тополо­гією плати мешкають у порожньому просторі схеми. Іншими словами, для глибшого розуміння того, як струм рухається в пристрої, необхідно розглядати топологію плати.
Геометрія трас і внутрішніх шарів є лише одним з аспектів, який визначає шлях зворотних струмів у платі. Сам сигнал, у певному сенсі, вибирає власний зворотний шлях. Якщо конструктор розуміє, як геометрія і характеристики сигналу впливають на зворотний шлях, стає простіше визначити зворотний шлях для сигналів, не вдаючись до використання 2D-­ і 3D­-аналізаторів полів.
 

 
50
Вимірювальна техніка

Основні відомості про попередні випробування на ЕМС

Проводити попередні випробування важливо не тільки для гарантії того, що ваш пристрій успішно пройде сертифікаційні дослідження у випробувальній лабораторії, а й для того, щоб цикл розроблення відбувався в рамках встановленого графіка.

 
52
Електромеханічні компоненти
Крейг Каммерман (Craig Kammerman)
Надійні рішення для військового застосування компанії ODU сімейства AMC® серії Т

Існує небагато випадків, які хоч якось наближаються до суворих умов поля бою під час війни. Військове обладнання повинно бути здатним витримувати екстремальні температури, погодні умови, вібрацію і удари, які рідко зустрічаються в комерційному застосуванні. Ключовими елементами цього обладнання є кабелі, які з'єднують різні пристрої, встановлені на військових транспортних засобах і на самих солдатах, разом виконуючи такі завдання, як зв'язок на короткі і довгі дистанції, наведення і управління безпілотними пристроями, транспортними засобами, злагоджене управління озброєнням і виявлення цілей та загроз. Вихід з ладу будь-­якого компонента цих систем може призвести до викриття ворогом і, як наслідок, до загибелі солдатів.
Для того, щоб кабелі та роз'єми не були потенційними місцями виходу з ладу («вузькими місцями»), компанія ODU розробила роз'єми ODU AMC® Series T як спеціалізовані роз’єми для військових та жорстких умов експлуатації.

 
56
Силова електроніка

Використання силових дискретних напівпровідників WeEn Semiconductors для побудови більш надійних та ефективних ДБЖ

Світовий розвиток глобальної мережі (Internet+) та зростаючі потреби в обробці та зберіганні великих об’ємів даних (big­-data) призвели до значного зростання потреб у хмарних сховищах. Для задоволення цих потреб створюється велика кількість дата­центрів, що в свою чергу призводить до швидкого збільшення використання джерел безперебійного живлення (ДБЖ). У відповідь на таке збільшення ринкового попиту компанія WeEn Semiconductors пропонує свої дискретні силові напівпровідникові прилади для застосування в ДБЖ — передові силові діоди та тиристори.

 
60
Силова електроніка
Пол Дрексхейдж (Paul Drexhage), Стефан Хаузер (Stefan Houser); Переклад і коментарі: Андрій Колпаков
Вплив вологості та конденсації на роботу силових електронних систем

Загальновідомо, що вода в рідкій формі може негативно впливати на роботу електричних ланцюгів через наявність електропровідності та корозійної активності. Менш відомі, але не менш важливі ефекти, створювані водою в газоподібному стані. Тут ми більш детально розглянемо питання про те, як вологість і утворення конденсату впливає на роботу силових електронних систем, а також надамо рекомендації, що дають змогу мінімізувати цей вплив. У статті триває обговорення теми, розпочатої в нашому журналі в № 9, 2016 та № 1, 2017 [1].

 
62
Силова електроніка
Екхард Таль (Eckhard Thal), Дзюндзі Ямада (Junji Yamada), Віктор Толстоп’ятов
Підвищуючи швидкість: SiC-­модулі Mitsubishi Electric

Розвиток технологій в галузі SiC швидко просувається — завершується розробка кристалів на 6.5 кВ. У цій статті представлено огляд останніх досягнень компанії Mitsubishi Electric у сфері дослідження, розробок і застосування SiC-­модулів. Особлива увага приділяється високовольтним SiC-­модулям.

 
68
Джерела живлення

Серія джерел живлення MPM MEAN WELL для медичного обладнання

У статті представлено джерела живлення MPM від MEAN WELL, а також описано вимоги, яким мають відповідати джерела живлення для медичного обладнання.

 
74
Джерела живлення
Євген Рабінович
Деякі аспекти вибору джерела живлення для медичного обладнання

Галузь медичного обладнання в розвинених країнах і так уже показувала стабільне зростання всі попередні десятиліття. Однак з огляду на події останнього часу медичне приладобудування приречене стати критично важливою галуззю промисловості по всій земній кулі. Виробництво апаратури КТ, МРТ, уніфікованих приладів дозування хімічних і медикаментозних агентів, ШВЛ, кардіологічного та діагностичного обладнання і навіть банальних моніторів медичного застосування стає невід’ємним елементом безпеки національної системи охорони здоров'я, зокрема і в нашій країні.

 
76
Джерела живлення
Джон Куїнлан (John Quinlan)
Характеристики джерел живлення для медичної техніки

Параметри джерел живлення для медичної техніки повинні відповідати вимогам безпечних і економічних стандартів. У статті розглядаються деякі характеристики джерел живлення відповідно до загальноприйнятих стандартів.

 
80
Джерела живлення
Прадіп Чаттерджі (Pradip Chatterjee)
Проєктування швидкодіючих 350-­кВт зарядних пристроїв

Робочі групи з розроблення стандартів визначили всі характеристики зарядних пристроїв великої потужності (HPC), починаючи з області робочих режимів, послідовності заряджання і закінчуючи роз’ємами. У Європі та США зацікавлені учасники ринку створили консорціум CharIN на основі комбінованої системи заряджання (CCS). В Японії та Китаї з’явилися альтернативні асоціації CHAdeMO і GB/T, відповідно. Деякі автовиробники також зайнялися розробкою фірмових зарядних пристроїв. У цьому сегменті ринку чітко простежується попит на модульні рішення, які і розглядаються в статті.

 
84
Візитки

Візитки
 
88
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
94


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5