ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#5 2024

#5 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№7 2022 рік

Статті стр.
CHIP NEWS


Зміст 7-го номера журналу CHIP NEWS за 2022 рік

 
1
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
Мікроконтролери

Мікроконтролери серії APM32F405/415 з високою продуктивністю та високим рівнем безпеки

Компанія Geehy Semiconductor анонсувала нові високопродуктивні мікроконтролери APM32F405/415 (рис. 1) промислового класу з високим рівнем безпеки на основі ядра Arm® Cortex®M4, які відрізняються високою ємністю, широким температурним діапазоном, високою стабільністю, високою надійністю та високою інтеграцією.

 
10
Мікроконтролери

Переваги використання мікроконтролерів RA2A1 у вимірювальних системах

Вимірювальні системи в таких сферах застосування як автоматизація будівель, охорона здоров’я та промисловість відіграють важливу роль у зборі даних із датчиків, забезпеченні ефективності експлуатації та надійності обладнання, підтвердженні його безпечної роботи. У цій статті розглядається будова мікроконтролерів RA2A1, оснащених аналоговою схемою вхідного каскаду, що гнучко налаштовується. Ці МК сприяють зменшенню кількості монтажних вузлів, полегшенню проєктування та скороченню часу виходу нового виробу на ринок.

 
12
Системи позиціювання
Бернд Гайдтманн (Bernd Heidtmann)
Зменшення впливу радіочастотних завад для покращення продуктивності GNSS

Приймачі GNSS знаходять своє застосування в постійно зростаючому різноманітті пристроїв, від підключених пристроїв, що носяться, будинків і транспортних засобів до засобів відстеження людей, транспортних засобів і трекерів (датчиків) руху. Часто вони тісно пов’язані зі стільниковими модемами і модемами ближньої дії, які через бездротовий зв’язок передають дані про місцезнаходження, що отримані за допомогою приймача глобальної навігаційної супутникової системи (Global Navigation Satellite Systems, GNSS), в хмару для обробки, зберігання і візуалізації. Такі конструкції складні для приймачів GNSS, продуктивність яких може погіршитися через радіочастотні сигнали, що випромінюються бездротовим модемом під час передачі. У цій статті ми представимо стратегії зменшення впливу радіочастотних завад з метою підвищення продуктивності GNSS.

 
18
Транспорт

Cincoze GM­1000 забезпечує роботу автономних роботів­кур’єрів

Симбіоз вбудованої комп’ютерної системи Cincoze та штучного інтелекту дозволив відомій китайській компанії з електронної комерції розробити власного автономного робота­кур’єра, призначеного для підвищення ефективності доставки від дверей до дверей.
Компактна система GM­1000 має широкі можливості вводу/виводу та розширення, а також ідеально інтегрується в обмежений простір усередині роботів. Система також може виконувати складні обчислення та досягати рівня керування L4 завдяки графічному процесору NVIDIA® Quadro® P2000 MXM. Очікується, що в майбутньому автономні роботи працюватимуть незалежно.

 
22
ПЛІС
Кен О'Ніл (Ken O'Neil)
Архітектура RISC­V в оборонній та авіакосмічній промисловості

У статті наводяться переконливі аргументи на користь застосування архітектури RISC­V в оборонній та авіакосмічній промисловості: збільшення продуктивності, зниження енергоспоживання, підвищення надійності та спрощення сертифікації.

 
24
Інтернет речей

Розкрийте можливості цифрового управління енергією з рішеннями SIMCom IoT

Цієї зими, через повномасштабну збройну агресію росії, Україна, а разом з нею і вся цивілізована Європа, стикається з безпрецедентною енергетичною кризою. Близько 40 відсотків природного газу, який використовується у різних сферах промисловості, а також для генерації електроенергії та опалення житлових будинків, постачається в Європу країною­окупантом. Складно не помітити, що росія використовує газове питання як зброю та шантажує ним Європу, тому єдиним рішенням енергетичної кризи є розумне використання енергетичних носіїв.

 
26
На допомогу розробнику
Хакан Уенлу (Hakan Uenlue); Переклад та доповнення: Володимир Рентюк
Як програмно­-конфігуроване обладнання допомагає підвищити гнучкість промислових модулів вводу/виводу

У статті розглядається нова інтегральна схема компанії Analog Devices, що є пристроєм з програмно­-конфігурованими портами вводу/виводу. Мікросхема призначена для керування процесами, автоматизації виробництва чи керування будинками. Пропонована стаття присвячена індустріальним та супутнім рішенням.

 
28
Друковані плати
Алессандро Бейлетті (Alessandro Beiletti), Семен Блутштейн
Друковані плати із вбудованими компонентами: новий рубіж друкованих схем

Сучасний світ друкованих плат зазнав глибоких змін порівняно з 90­-ми роками XX століття. Сьогодні друковані схеми стали складнішими і містять десятки тонких шарів та тисячі контактних майданчиків. Прагнучи все більшої мініатюризації пристроїв, виробники почали інтегрувати в шари як пасивні, так і активні компоненти, мікроконтролери, стабілізатори напруги і навіть пристрої живлення, в тому числі на МОН­-транзисторах.

 
33
Друковані плати
Закарайа Петерсон (Zachariah Peterson)
Трасування під довільним кутом — коли його потрібно використовувати?

Інструменти автоматизації проєктування електроніки пройшли довгий шлях від моменту появи персональних комп’ютерів. Сучасні засоби трасування, такі як автотрасувальники, інтерактивне трасування, підстроювання довжини та еквівалентна заміна виводів, допомагають проєктувальникам зберегти свою продуктивність, особливо при збільшенні щільності розміщення компонентів та трас на друкованих платах. У традиційних засобах конструювання плат трасування обмежене зламами під кутом 45 і 90 градусів, але ефективніші засоби дозволяють трасувати під будь-­яким кутом.

 
38
Джерела живлення

Компактне ізольоване джерело живлення драйверів затворів SiC MOSFET з додатковим каналом

У статті розглянуто оптимальну схему допоміжного ізольованого джерела живлення, що забезпечує живлення драйверів SiC MOSFET.

 
40
Джерела живлення
Стів Робертс (Steve Roberts); Переклад: Володимир Рентюк
Змінний струм — початок початків

До уваги читачів пропонуються розділи книги «AC/DC Book of Knowledge Practical tips for the User» [1] («Книга знань AC/DC: практичні поради для користувача») Стіва Робертса (рис. 1), технічного директора компанії Recom. У книзі, крім проблем AC/DC­перетворення, порушені теми, які не розглядалися у його попередній книзі «DC/DC Book of Knowledge Practical tips for the User» [2] (Книга знань DC/DC: практичні поради для користувача»). Не ставлячи завдання написати фундаментальну працю, автор зміг провести тонку межу між наданням корисної для більшості читачів інформації та надмірною багатослівністю. Книга заснована на власному досвіді автора, його колег та фахівців галузі, які представили свої ідеї, концепції, проєкти чи результати експериментів. Перша стаття серії стосується історії змінного струму та його базових принципів.

 
44
Електромеханічні компоненти
Володимир Макаренко
Кабелі TE Connectivity для заміни проводу МГТФ

У статті наведено характеристики кабелів TE Connectivity для заміни проводу МГТФ.

 
50
Електромеханічні компоненти
Світлана Пєскова
Плоский кабель: знайомий та невідомий

Найголовніша перевага плоского кабелю перед іншими різновидами — він швидко монтується на рознімач. Однак його інші особливості призводили швидше до обмежень його застосування. Компанія 3М змогла виправити це положення та запропонувала плоский кабель для тих застосувань, де раніше використовувався лише круглий.

 
52
Світлодіоди
Ацуші Нісікава (Atsushi Nishikawa), Кадзухіро Окава (Kazuhiro Ohkawa), професор; Переклад: Василина Рочева
Мікросвітлодіодні дисплеї: нові перспективи червоних світлодіодів на основі нітридів

У статті автори розкажуть про проблеми та сучасний стан справ у галузі червоних світлодіодів InxGa1­-xN з високим вмістом індію та про вирощування таких світлодіодів на кремнії (GaN­-on­-Si). Висновки засновані на 17­-річних дослідженнях та розробках у ALLOS Semiconductors та KAUST.

 
57
Вимірювальна техніка
Джакомо Тувері (Giacomo Tuveri)
Як скоротити час тестування швидкості саморозряду літій­-іонних елементів живлення?

Новий метод тестування швидкості саморозряду літій­-іонних елементів живлення скорочує час, необхідний для виявлення непридатних елементів живлення, з кількох тижнів до кількох хвилин, що дозволяє заощадити кошти і прискорює виведення товарів на ринок.

 
60
Вимірювальна техніка
Андреа Вінчі (Andrea Vinci)
П’ять функцій, якими має бути оснащений сучасний цифровий мультиметр

Цифрові мультиметри (ЦМ) — поширені прилади, які багато десятиліть застосовують у складі випробувального устаткування електроніки. У міру розвитку технологій удосконалюються і цифрові мультиметри — в цифрову епоху у них з’явилися такі функції як потокова передача за допомогою хмари та інтерактивні керуючі панелі, інтерфейси з сенсорним екраном, програмовність, віддалене керування ПЗ і функції швидкого цифрового перетворювача. У статті розглядаються п’ять ключових особливостей цифрового мультиметра.

 
63
Системи ідентифікації

Автоматична ідентифікація із застосуванням зчитувачів RFID фірми Elatec

Пристрої, що використовують технологію RFID для ідентифікації, широко застосовуються у складській логістиці, експедируванні та управлінні. Велика кількість доступних рішень і часта необхідність їх інтеграції в окрему узгоджену систему може бути проблематичною та тривалою. Рішення, пропоновані фірмою Elatec, дозволяють скоротити витрати та час, потрібні для інтеграції нових рішень у існуючі системи.

 
66
Силова електроніка
Роберто Агостіні (Roberto Agostini); Переклад та коментарі: Андрій Колпаков
Надкомпактні модулі SEMITOP: інструкція із застосування

В асортименті продукції компанії SEMIKRON компоненти серії SEMITOP — найкомпактніші. Вони розглядаються як альтернатива дискретним транзисторам, призначеним для перетворювачів потужністю від одиниць до десятків кіловат. При цьому модулі SEMITOP випускаються в ізольованих корпусах і містять практично всі застосовувані в силовій електроніці перетворювальні та випрямні схеми. Статтю присвячено особливостям експлуатації цих унікальних модулів.

 
68
Силова електроніка
Рене Мент (Rene' Mente)
Доцільність переходу з Si­- на SiC­-технологію

У міру того, як карбідокремнієві пристрої набувають все більшого поширення в низьковольтних застосуваннях, необхідно чітко розуміти, в яких випадках розумніше використовувати SiC MOSFET замість кремнієвих ключів.

 
80
Пасивні компоненти
Олексій Чистяков
Індуктори компанії TDK для силової електроніки

У статті розглядаються індуктори для силової електроніки виробництва компанії TDK. Коротко описуються основні властивості неекранованих, напівекранованих та екранованих індукторів із осердям із феритів металевих сплавів, призначених для використання у виробах загального застосування та автомобільної електроніки.

 
84
Візитки

Візитки
 
88
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
94


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5