ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#2 2024

#2 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№6 2022 рік

Статті стр.
CHIP NEWS

Зміст номеру

Зміст 6-го номера журналу CHIP NEWS за 2022 рік

 
1
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
Мережі, системи, апаратура
Вінсент Хаше (Vincent Hache)
Реалізація всього потенціалу технології GPUDirect Storage за допомогою ІС комутаторів PCIe Fabric

У статті розглянуто варіант спільного використання графічних процесорів та матричних комутаторів PCIe Fabric для аналізу великих обсягів даних (Big data). Оцінюються різні можливі топології та наводяться результати випробувань.

 
10
На допомогу розробнику
Ясуфумі Якіхана (Yasufumi Kakihana), Мічінарі Асаї (Michinari Asai)
Прецизійний вимір струму та напруги для керування приводами двигунів за допомогою оптронів

Сучасні приводні пристрої у сфері промислової автоматизації удосконалюються у напрямку прецизійного керування, забезпечення високої точності та стабільності навіть у найскладніших умовах експлуатації. Важливу роль відіграє вирішення проблеми стандартизації схемних рішень. Мікросхема RV1S9353A відповідає обом вимогам завдяки наявності прецизійного сигма­дельта модулятора з великим вхідним опором. Цю оптопару можна використовувати і для прецизійного вимірювання струму, і для моніторингу напруги.

 
14
На допомогу розробнику

Що таке Arduino та чому вона стала неофіційним стандартом?

Кожен любитель електроніки як мінімум чув про платформу Arduino, оскільки завдяки своїм унікальним якостям вона набула неймовірної популярності. Настав час, коли невелике підприємство, засноване та розкручене простими аматорами, диктує стандарти роз’ємів та розміщення сигналів величезним концернам — виробникам мікроконтролерів чи макетних плат. Що таке Arduino і чому вона стала неофіційним стандартом створення прототипів? Зрештою, як за допомогою Arduino розробляти програми та використовувати їх для своїх потреб?

 
18
На допомогу розробнику
Скотт Швейцер (Scott Schweitzer)
Еволюція архітектури SmartNIC: перехід на прискорювачі та зростання ролі ПЛІС

Крім типової мережної карти, до архітектури SmartNIC входять додаткові обчислювальні ресурси. Оскільки ці архітектури розумних мережних карт відрізняються одна від одної, ми докладно розглянемо кілька з них, реалізованих найбільшими та найвідомішими постачальниками.

 
22
Світлодіодне освітлення
Катерина Ільїна
Світло, колір та оптика LEDiL

Багатокристальні RGBW-­світлодіоди зі звичайною вторинною оптикою створюють добре помітні оку артефакти. Ці артефакти можна згладити. Як? За допомогою технологій змішування кольорів. Саме про ці технології і йтиметься у статті.

 
28
Друковані плати
Закарайя Петерсон (Zachariah Peterson)
Що таке проєктування НВЧ­-плат?
 
34
Джерела живлення
Сергій Гладишев; Адаптований переклад українською та технічне редагування: Ілля Кирпатенко
Топології силових каскадів для двонаправленої передачі енергії?

У статті наведені можливі топології каскадів для двонаправленої передачі енергії. У трикаскадних топологіях в якості 3­го каскаду, з’єднаного з мережею змінного струму, розглядаються варіанти багаторівневих інверторів.

 
38
Джерела живлення
Міхаель Шрутка (Michael Schrutka); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Ілля Кирпатенко
Навіщо джерелу живлення потрібна шина даних?

Нещодавно виробники джерел живлення для керування та контролю модулів почали використовувати цифрові інтерфейси. У цій статті розглядаються питання виникнення (використання) цифрових інтерфейсів у джерелах живлення та перспективи їх розвитку.

 
42
Джерела живлення
Тимур Улудаг (Timur Uludag); Адаптований переклад українською та технічне редагування: Ілля Кирпатенко
Ізольований силовий модуль MagI3C для керування 24­-В промисловою шиною

У статті розглядаються питання забезпечення живлення від 24-В шини для промислової керуючої системи за допомогою ізольованих модулів DC/DC-перетворювачів.

 
44
Джерела живлення
Адаптований переклад українською та технічне редагування: Ілля Кирпатенко
DC/DC­-перетворювачі серії NPH від Murata Power Solutions

У типовому застосуванні DC/DC­-перетворювачам серії NPH для формування заданої вихідної напруги потрібна тільки вхідна напруга постійного струму з коректною полярністю. У цю продуктову лінійку входять перетворювачі з виводами керування, розташованими на кожній стороні ізолюючого бар’єру. Ці виводи програмуються за допомогою зовнішніх пристроїв для багатьох функцій. У статті розглядаються питання використання цих перетворювачів та рекомендації, що дозволяють повністю розкрити їхній потенціал.

 
49
Силова електроніка
Пол Дрекседж (Paul Drexhage), Арент Вінтріч (Arendt Wintrich); Переклад з англійської та коментарі: Андрій Колпаков; Технічний консультант: Тарас Мисак
Вбудований термодавач та «віртуальна» температура кристала: як використовувати сенсор для аналізу теплових режимів силового модуля

Багато сучасних силових модулів мають у своєму складі давач температури, як правило, чип­резистор, встановлений на ізолюючій DBC­підкладці. Насамперед це необхідно для роботи схеми захисту від перегріву, але є ще одне законне питання: чи можна використовувати вбудований сенсор для визначення «віртуальної» температури кристалів? Існує кілька варіантів вирішення проблеми, що залежать від необхідної точності та мети виміру. У цій статті описані два можливі методи, що відрізняються складністю реалізації.
Пояснення даються на прикладі трифазного дворівневого IGBT­-інвертора, але все сказане можна застосувати і до інших схем та напівпровідникових приладів. Описані методики розрахунку відносяться до вбудованих давачів температури, проте вони придатні при використанні зовнішніх сенсорів (наприклад, встановлених на радіаторі). Передбачається, що розрахунки реалізуються з допомогою цифрового процесора, що є на платі керування.

 
52
Силова електроніка

Дискретні SiC­-діоди та транзистори у корпусах TO­-247 від Mitsubishi Electric

У статті описані лінійки дискретних діодів та MOSFET-­транзисторів на основі карбід­-кремнію у двох типах корпусів, показаний модельний ряд, розкрито основні характеристики.

 
62
Електромеханічні компоненти

З’єднувачі компанії Fisсher Connectors для волоконно­-оптичних ліній зв’язку

Інтенсивний розвиток телекомунікаційних мереж в останні десятиліття немислимий без використання нових інформаційних каналів, що мають високу пропускну здатність, велику дальність зв’язку, надійність, простоту і економічність розгортання. Одним з найперспективніших кабельних варіантів подібних каналів є волоконно­оптичні лінії зв’язку (ВОЛЗ), що з’явилися наприкінці 1970­х років і застосовуються на всіх ділянках мереж, аж до «останньої милі». Для експлуатації в жорстких умовах навколишнього середовища виробники захищених з’єднувачів випускають широку номенклатуру оптичних роз’ємів — розглянута серія FiberOptic від компанії Fisсher Connectors.

 
63
Електромеханічні компоненти
Такуя Фудзімото (Takuya Fujimoto)
Майбутнє з’єднувачів для силових агрегатів електромобілів

Виробники гібридних автомобілів (HEV) і електромобілів (EV), як і раніше, мають вирішити безліч завдань, щоб сприяти подальшому вдосконаленню і поширенню цього виду транспорту в усьому світі.

 
66
Електромагнітна сумісність
Андрій Горін; Адаптований переклад українською та технічне редагування: Ілля Кирпатенко
Методи зниження рівня електромагнітних завад

Існує ціла низка методів зниження рівня електромагнітних завад. Як правило, насамперед увагу звертають на використання різних фільтрів, починаючи з феритової намистини та закінчуючи складними вхідними ЕМЗ­-фільтрами, а також на топологію друкованої плати. У статті розглядаються не такі популярні, проте не менш ефективні методи. Причому це не альтернативні, а додаткові варіанти зменшення завад.

 
68
Іновації
Володимир Рентюк
IsoMOV — інноваційні компоненти компанії BOURNS для захисту ланцюгів

Існує кілька варіантів технологій чи рішень для захисту інтерфейсів обладнання. Однак вибір рішення, яке не підходить для цієї області застосування, може призвести до плачевних наслідків. Відповідаючи на цей виклик, компанія Bourns представляє лінійку гібридних пристроїв IsoMOV, призначених для захисту ланцюгів від перенапруги. Завдяки гібридному рішенню — інтегрованому безпосередньо у варистор у газовому розряднику — ці компоненти пропонують більший виграш, ніж просто їхнє спільне включення. Сімейство IsoMOV — чергове інноваційне гібридне рішення BOURNS — встановлює новий стандарт якості та надійності у своєму класі.

 
72
Іновації
Дмитро Огоньков
Інтернет речей зі штучним інтелектом (AIoT) на основі мікроконтролерів


У цій статті ми продовжуємо знайомство з новим напрямом, який поступово входить у повсякденну інженерну практику. З першою статтею циклу можна ознайомитись у [1].

 
78
Вимірювальна техніка

Ефективне обслуговування та діагностика військових радіоелектронних засобів. Рекомендації щодо застосування
 
80
Візитки

Візитки
 
85
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
90


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5