ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#5 2024

#5 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№2 2022 рік

Статті стр.
CHIP NEWS

Зміст номеру

Зміст 2-го номера журналу CHIP NEWS за 2022 рік

 
1
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
CHIP Club
Вадим Чорний
Розбиті шибки чи вікно можливостей?

Важко будувати прогнози та щось планувати, спостерігаючи за поточними викликами: аж надто калейдоскопічно трансформується навколішній світ. Від тих змін аж паморочиться у голові, кидає у розпач, мимоволі опускаються руки та уповільнюється крок. Втім, у часи невизначеності чи не найгірша стратегія — розгублено тупцювати на місці. Крок за кроком, мусимо рухатися далі.

 
10
Дистриб'юція

Огляд професійних інструментів KNIPEX. Плоскогубці, кусачки (кліщі), інструменти для зачистки дроту тощо

Хоча TME в першу чергу відома як міжнародний дистриб’ютор електронних компонентів і вузлів для промислової автоматизації, у нашому каталозі ви також знайдете широкий асортимент механічних елементів та інструментів. Це вироби, призначені для використання професіоналами, а це означає, що вони довговічні, точні та призначені для конкретних завдань і видів робіт.
Нижче ви можете знайти деякі приклади з нашого асортименту інструментів. Це продукція компанії KNIPEX — відомого німецького виробника інструментів для електриків та спеціалістів з електроніки, необхідного обладнання для майстерень, ремонтних цехів і навіть промислових робочих місць. Продукція постачальника відома своєю функціональністю та хорошим співвідношенням ціни та якості.
 

 
12
На допомогу розробнику
Володимир Макаренко
ADI Precision Studio від компанії Analog Devices. Частина 5

В статті наведена інформація щодо програми Virtual Eval з набору веб­інструментів ADI Precision Studio. Розглянуто два приклади — аналіз роботи прецизійного АЦП та сенсора магнітного поля при використанні магнітів різної конфігурації.
Програма дозволяє отримати детальну інформацію про характеристики вихідних сигналів досліджуваних пристроїв при зміні великої кількості параметрів. Отримати результат при аналізі навіть дуже складних пристроїв можна не більш ніж за 5–10 секунд, що дозволяє провести аналіз роботи декількох пристроїв за короткий проміжок часу.

 
16
На допомогу розробнику
Тодд Філліпс (Todd Phillips)
Захист портів PoE/PoE++

Стаття відкриває серію публікацій компанії Littelfuse, присвячених захисту портів комунікації [1]. У другій та третій статтях мова піде про захист високошвидкісних та низькошвидкісних інтерфейсів.

 
22
Медична техніка

SOM­-6883 в медичному обладнанні
 
26
АЦП і ЦАП
Іман Чалабі (Iman Chalabi)
Вбудований АЦП чи окрема мікросхема?

У статті порівнюються вбудовувані АЦП і АЦП, вироблені як окремі мікросхеми. Досить докладно розглядаються переваги та недоліки кожного варіанту і надаються рекомендації щодо вибору.

 
28
Джерела живлення
Іван Гончаров, Олександр Леонов
Блоки FSP для телекомунікацій

Джерела живлення для серверів і телекомунікаційного обладнання використовуються повсюдно у всіх сегментах ринку, що активно розвиваються. Розробки в цій галузі ведуться постійно, і кожен новий виріб має найкращі параметри та надійність. У статті ми хочемо представити кілька останніх новинок від компанії FSP.

 
32
Джерела живлення
Стів Робертс (Steve Roberts); Доповнення: Володимир Рентюк
Пікова та середня потужність: як вибрати джерело живлення правильно

Одне з питань, що потребують вирішення на ранніх етапах, звучить приблизно так: яка концепція електроживлення буде використана в проєкті? Потім, коли основні вузли (каскади) спроєктовані та його енергоспоживання відомо, необхідно зробити вибір конкретної реалізації системи електроживлення під обрану концепцію. І тут розробник стикається з дилемою, який варіант джерела живлення вибрати: потужний і переплатити або більш доступний, але менший за потужністю, а значить, у випадку чого, такий, що виключає свободу для маневру. У цій статті компанією Recom представлений аналіз ситуації і пропонується рішення.

 
34
Джерела живлення
Володимир Рентюк
Імпульсні блоки живлення універсального застосування серій LM/LMF та LI/LIF компанії MORNSUN
 
37
Джерела живлення
Філ Девіс (Phil Davies)
Підвищення ефективності перетворення шляхом зміни схеми розподілу електроживлення

Розподілена система живлення (PDN) застосовується у більшості електронних пристроїв. Тенденції розвитку електроніки сприяють збільшенню навантаження на систему електроживлення PDN та підвищенню вимог до її параметрів. Збільшення функціональності та обчислювальної потужності пристроїв призвели до зростання споживаного струму, що викликало підвищення втрат електроенергії у традиційних розподілених системах живлення. У статті розглянуто факторизовану архітектуру системи живлення компанії Vicor, що дозволяє вирішити ці проблеми.

 
42
Силова електроніка
Йохім Ламп (Joachim Lamp); Переклад та коментарі: Андрій Колпаков; Адаптований переклад українською: редакція журналу «CHIP NEWS»; Технічний консультант: Тарас Мисак
Сьоме покоління IGBT у трирівневих перетворювачах

Стаття продовжує тему, розпочату в «CHIP NEWS» № 1, 2022 р. Принцип роботи багаторівневої схеми простий: модулі або інверторні комірки з’єднуються послідовно, за рахунок цього напруга живлення пристрою може бути вище за блокуючу здатність окремих силових ключів. Подібне рішення дозволяє формувати багатоступінчасту вихідну напругу перетворювача, знизити рівень її гармонійних спотворень, зменшити габарити або взагалі відмовитися від дорогих та громіздких вихідних фільтрів.

 
45
Мікроконтролери
Георгій Воронцов
Бездротові мікроконтролери

У статті розглядаються бездротові мікроконтролери компаній Renesas та Dialog Semiconductor. Ці прилади підтримують стандарти Bluetooth Low Energy 5.0 та Bluetooth Low Energy 5.1. Наводяться короткі описи МК та параметри РЧ­трансиверів.

 
52
ПЛІС
Ілля Тарасов
Огляд та перспективи застосування ПЛІС Xilinx Versal AI Edge

У червні 2021 року відбувся анонс запланованого раніше сімейства нової апаратної платформи ПЛІС Xilinx. Це частина нової серії ПЛІС Versal, яка випускається з дотриманням 7­нм технологічних норм на виробничих потужностях TSMC. Позначення Edge відсилає до концепції граничних (edge) обчислень, які мають на увазі виконання цифрової обробки даних ближче до їхнього збору. Такий підхід вимагає компактної і при цьому високопродуктивної елементної бази, яка має властивості системи на кристалі, забезпечуючи вирішення всього набору завдань, характерних для збору, обробки і передачі даних. В статті розглядаються характеристики ПЛІС Versal AI Edge, що представляє інтерес у тому числі завдяки наявності апаратних процесорних ядер AI­ML, орієнтованих на реалізацію завдань машинного навчання.

 
58
Інтернет речей

Ефективне вирішення питань забезпечення безпеки у вбудованих системах Інтернету речей

Забезпечення безпеки вбудованих систем Інтернету речей може виявитися досить складним та трудомістким завданням навіть для досвідчених розробників. Ми розглянемо кілька найбільш часто виникаючих питань проєктування цих систем та ознайомимося з рішеннями компанії Renesas з безпеки на основі платформ, в яких використовуються всі переваги останніх досягнень у сферах апаратного та програмного забезпечення. Ці рішення дозволяють реалізувати всебічний захист на кількох рівнях.

 
63
Друковані плати
Ілля Лейтес
Особливості виробництва високочастотних друкованих плат

Обсяг інформації, що передається бездротовими мережами, різко збільшився зі значним зростанням доступу в Інтернет та розвитком техніки IoT, збільшенням кількості мобільних телефонів та інших портативних пристроїв, а також у зв'язку зі збільшенням різних військових та аерокосмічних застосувань, що використовують високочастотні друковані плати (ВЧ ДП) у жорстких умовах експлуатації. Передача високошвидкісного радіосигналу все частіше потрібна у друкованих платах для обробки великого обсягу даних. Швидкість передачі сигналів усередині систем також збільшилася. Це вплинуло на виникнення підвищеної зацікавленості фахівців до організації виробництва ВЧ ДП. Розглянемо основні особливості виробництва високочастотних друкованих плат.

 
68
Електромеханічні компоненти

З’єднувачі серії Freedom компанії Fischer Connectors для портативної електронної апаратури

У виробничих програмах провідних компаній, зайнятих виготовленням з’єднувачів, органічно поєднуються вироби для універсального застосування та спеціалізовані компоненти, розроблені з урахуванням унікальних вимог конкретної галузі — для медичних приладів, автомобільної техніки, хімічної промисловості та інших галузей. Свої особливості є і в портативної апаратури, що носиться, — персональних засобів радіозв’язку, навігації, засобів спостереження і т. д. Насамперед, це вимога високої ергономічності: з’єднувачі не повинні сковувати дії оператора, наносити шкоду його організму з урахуванням тривалого застосування, повинні забезпечувати легкість, надійність і безпомилковість з’єднання навіть наосліп. Дуже важливими є і конструктивні показники з’єднувачів: мініатюрність, мала маса, висока стійкість до зовнішніх впливів. До подібних виробів можна віднести серії мініатюрних циліндричних з’єднувачів Freedom компанії Fischer Connectors (Швейцарія).

 
73
Електромеханічні компоненти
Крістіан Рем, Крістіан Дандл, Бернхард Цехентнер, Райнхард Вагнер; Адаптований переклад українською та техничне редагування: Микола Першин
Дослідження експлуатаційних параметрів та характеристик покриттів для радіочастотних з’єднувачів

У статті наведено результати досліджень контактного опору, зносостійкості, гнучкості, паяності та інтермодуляційних властивостей матеріалів, що використовують для покриття радіочастотних з’єднувачів. В ході випробуваннь аналізувалися експлуатаційні параметри та характеристики п’яти різних матеріалів покриття: срібла, білої бронзи, олово­-нікелю, хімічного нікель­-фосфору та інноваційного матеріалу SURO720.

 
76
Телекомунікації
Шахар Фельдман (Shahar Feldman); Переклад: Володимир Рентюк
У чому різниця між Wi­-Fi HaLow та традиційним Wi­-Fi

Скоро Wi­-Fi HaLow з’явиться в інтелектуальному дверному замку, камері безпеки, пристрої, що носиться, і бездротовій сенсорній мережі поряд з вами. Що таке Wi-­Fi HaLow, чим він відрізняється від традиційного Wi­-Fi (4/5/6) і що робить його ідеальним для майбутнього підключення до Інтернету речей?

 
90
Ізолятори
Олександр Зейніков
Створення безпечних та надійних електричних систем із оптичними ізоляторами

Незалежно від свого призначення будь­які електричні системи мають три основні робочі характеристики: надійність, безпеку та тривалість експлуатації. Ключову роль у забезпеченні безпеки відіграє наявність ізоляції у тих місцях, де можливий контакт оператора та компонентів, що діють під високою напругою. У свою чергу, для створення умов надійності та тривалості експлуатації керуючі компоненти системи необхідно належним чином захищати від електромагнітних завад, шумів та стрибків напруги. Одним із рішень, здатних забезпечити всі три першорядні параметри системи, є оптопари компанії Broadcom, які не мають аналогів за характеристиками серед ізоляторів, виготовлених за іншими технологіями.
 

 
94
Візитки

Візитки
 
98
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
104


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5