ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#5 2024

#5 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№1 2022 рік

Статті стр.
CHIP NEWS

Зміст номеру

Зміст 1-го номера журналу CHIP NEWS за 2022 рік

 
1
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
Інженерна практика
Маріо Клуг (Mario Klug)
Роздрібна торгівля в цифрову епоху. Обриси майбутнього

Завдяки технології, яка робить щоденні процеси простішими та приємнішими, повсякденне життя стає легшим для кінцевого споживача. Однак зміна концепції розумної роздрібної торгівлі також має деякі переваги і для самих продавців: дуже швидко можна заощадити витрати в ланцюжку поставок. Краще планування використання ресурсів і швидша реакція на підвищений або знижений попит за допомогою точного аналізу поведінки клієнтів у магазині дозволяють отримати більш значну економію. Це, серед іншого, означає і економію енергії за рахунок оптимізації ланцюгів поставок і складських приміщень, і, можливо, менше простору, необхідного в магазинах і складах, і відповідальний підхід до харчових відходів, і більшу лояльність клієнтів.

 
12
Інтерв’ю

Після смерті тигр залишає шкуру, а людина — ім’я

Пропонуємо нашим читачам інтерв’ю з паном Чан Хун Лі, засновником і генеральним директором компанії Seoul Semiconductor. Його сила мотивації, що стала основою інноваційної глобальної компанії у галузі освітлення, просто вражає.

 
14
Ринок електроніки
Олексій Трошин, Максим Піскайкін
Інжиніринг та «Індустрія 4.0». Розбір термінології

Стимулом для написання цієї статті стало спілкування з учас­никами ринку і журналістами. Якщо для першої категорії характерна деяка плутанина в термінології, то для ділової преси типовим явищем виявилося нерозуміння цілісної системи — звідси поява безлічі помилок і нестикувань, включення в концепцію «Індустрії 4.0» технологічних і цифрових рішень, які або не є складовою частиною самої концепції, або вже застаріли. Тому стаття ділиться на дві частини: в першій максимально просто описані основи інжинірингової діяльності з прив'язкою до галузевої специфіки, в другій запропоновано тлумачення термінів, що часто змішуються навіть в професійному середовищі.

 
18
Пасивні компоненти
Олексій Панфьоров
Особливості вибору компонентів для кросоверів акустичних систем

Стаття висвітлює аспекти, які мають важливе значення в дизайні кросовера, а також даються практичні рекомендації щодо використання компонентів від компанії Jantzen при створенні кросовера.

 
24
Пасивні компоненти

Реле: Micros sp. j. пропонує

В статті розглянуто деякі реле Hongfa. Надаються їхні технічні характеристики та розглядаються області використання.

 
26
На допомогу розробнику
Муса Унмехопа (Musa Unmehopa)
Вибір стандартів Li­-Fi під час розробки Li­-Fi­-пристроїв

У цій статті ми обговоримо питання розробки комерційних пристроїв Li­-Fi. У світі, де наше жадання даних та можливості залишатися на зв’язку здається невгамовною, технологія Li­-Fi грає все більшу роль як засіб швидкої, надійної та безпечної передачі інформації. Ми визначаємо Li­-Fi як технологію оптичного бездротового зв’язку, що забезпечує бездротовий широкосмуговий доступ за рахунок використання модульованого світла. Незважаючи на те, що сьогодні домінують бездротові системи на основі радіочастот (такі як Wi­-Fi та 4G/5G), у деяких випадках радіочастотний зв’язок створює проблеми.

 
28
На допомогу розробнику
Володимир Макаренко
ADI Precision Studio від компанії Analog Devices. Частина 4

В статті наведена коротка інформація про дві програми з набору веб­-інструментів ADI Precision Studio — Precision DAC Error Budget Calculator і Precision ADC Driver Tool. Детально розглянуто роботу з цими програмами. Перша з них дозволяє за декілька хвилин дослідити похибки обраного цифро­аналогового перетворювача, а друга — отримати схему підключення АЦП і отримати детальну інформацію про параметри аналого­цифрового перетворювача. Окрім аналізу за допомогою WEB­-інструменту наприкінці користувачу надається можливість детально дослідити поведінку АЦП за допомогою моделювання в програмі LTspice.

 
32
На допомогу розробнику
Ілля Тарасов
Системи на модулі Kria компанії Xilinx

У статті розглядається нова лінійка продукції компанії Xilinx, яка є системою на модулі (System­-On­-Module, SOM). Вихід прискорювачів сімейства Alveo, призначених для створення високопродуктивних обчислювальних комплексів, показав, що, крім власне ПЛІС, на ринку цілком потрібні закінчені рішення у вигляді обчислювальних вузлів, які не потребують тривалого процесу розробки власної друкованої плати для використання ПЛІС у проєкті. Дорогі прискорювачі Alveo доповнені сімейством недорогих та компактних систем на модулі сімейства Kria, що базуються на ППСНК Zynq Ultra Scale+. Розглянуті у статті модуль Xilinx Kria K26 та стартовий набір Kria KV260 Vision Starter Kit дозволяють швидко освоїти розробку пристроїв на базі ПЛІС, використовуючи в кінцевому виробі замість окремих мікросхем готові модулі з підключеною пам’яттю та живленням.

 
38
На допомогу розробнику
Йєн Сатерлей (Ian Saturley)
Контролери EtherCAT з погляду Microchip Technology

У статті коротко розглядаються основні вимоги до промислових інтерфейсів, зокрема до технології промислового Ethernet. Показано переваги EtherCAT перед іншими інтерфейсами. На конкретному прикладі описано переваги трьох нових контролерів EtherCAT компанії Microchip Technology.

 
43
На допомогу розробнику

Модулі SOM­-6883 та SOM­-7583: відмінна допомога у тестуванні

В статті йде мова про використання модулів Advantech для тестування напівпровідникових приладів.

 
46
Джерела живлення
Володимир Рентюк
Модуль компанії RECOM спрощує рішення збору та використання вільної енергії

Світ навколо нас насичений умовно безкоштовною, так званою вільною енергією, і це не лише і не стільки звична нам енергія сонця та вітру. Деякі види вільної енергії недоцільно використовувати глобально, але можна успішно застосовувати для живлення пристроїв з малим енергоспоживанням — рішень «Інтернету речей», датчиків сенсорної мережі підприємства, інтелектуальних приладів обліку або деяких систем «розумного» будинку. Звучить привабливо, проте постає питання: з чого почати? А саме — яка з вільних енергій доступна для конкретного застосування, як її найефективніше зібрати та яке схемотехнічне рішення дозволить її оптимально використати.
Компанія RECOM вирішила допомогти розробникам, запропонувавши їм на основі високоефективної інтегральної схеми збору енергії AEM10941 — харвестера компанії e­-peas — завершене рішення: модуль та оцінну плату на його основі.

 
47
Джерела живлення
Володимир Рентюк
Імпульсні блоки живлення універсального застосування серій LM/LMF та LI/LIF компанії MORNSUN

Що краще: розробити та виготовити або купити вже готовий, налаштований та випробуваний пристрій, з усіма необхідними сертифікатами та гарантіями? «Питання, звичайно цікаве ...», але для імпульсних AC/DC­-блоків живлення, особливо з потужністю від 30 Вт і вище, практично завжди вирішується на користь останнього — купити. Але якщо купи­ти, що саме? Не для всіх застосувань підходить «подешевше». У запропонованій статті автор намагатиметься дати відповідь, представивши продукцію одного з провідних ви­роб­ників імпульсних блоків живлення компанії MORNSUN. Перевага цього виробника та постачальника в тому, що він не тільки пропонує широку гаму сучасних блоків живлення індустріального класу, але й гарантує відмінне співвідношення ціни та якості.

 
54
Мікроконтролери
Ігор Гук
Високоефективні мікроконтролери компанії Renesas Electronics Corporation

Історія Renesas Electronics Corporation, яка виготовляє напівпровідникові компоненти, бере відлік з 2003 р. зі створення компанії Renesas Technology. Згодом до неї були приєднані NEC, Intersil та IDT. Її головний офіс знаходиться в Токіо, а представництва та виробництво розосереджені більш ніж у 20 країнах [1]. Компанія — один із світових лідерів із випуску мік­росхем різного типу. В даний час вона активно розробляє технологію SOTB (silicon-­on­-thin­-buried­-oxide — кремній на ізолюючому оксидному шарі), впроваджує та виробляє мікроконтролери на її основі. В статті розгляне­мо основні види продукції, яку виробляє компанія в даний час.

 
60
Мікроконтролери
Сергій Долгушин
Новий модуль Wiznet W5100S­-EVB­-Pico — Raspberry Pi Pico з апаратною підтримкою Ethernet

На початку 2021 року компанія Raspberry PI анонсувала новий мікроконтролер RP2040 та модуль Raspberry Pi Pico. Цей мікроконтролер цікавий своїми характеристиками, зокрема наявністю двох ядер Arm Cortex­-M0+ із тактовою частотою 133 МГц. На хвилі швидко зростаючого інтересу в усьому світі до нової продукції Raspberry компанія Wiznet представила два нові модулі: WIZnet Ethernet HAT та W5100S-­EVB-Pico. Перший є платою розширення на основі Ethernet­-мосту W5100S для базового модуля Raspberry Pi Pico. Другий модуль є повнофункціональним аналогом Raspberry Pi Pico з встановленими на платі Ethernet­-мостом W5100S і мережним роз’ємом RJ-45. У статті ми пропонуємо познайомитися з Ethernet­-мостом Wiznet W5100S та модулем W5100S­-EVB­-Pico.

 
64
Силова електроніка
Бернард Айчлер (Bernhard Eichler), Андреас Гісман (Andreas Giessmann); Переклад та коментарі: Андрій Колпаков
IGBT Gen. 7 у трирівневих перетворювачах

Щоразу, коли якість сигналу та ефективність перетворення є основними вимогами, які пред’являються до силової електронної системи, розробники звертаються до трирівневих схем. Одним із таких прикладів небезпідставно вважають перетворювачі для відновлюваних джерел енергії, де використання найновішого, 7-­го покоління IGBT [1, 2] у 3L­-топології забезпечує кардинальне покращення характеристик.

 
69
Системи зв’язку
Дмитро Новинський
Нові LTE Cat.1 рішення SIMCom Wireless Solutions

З кожним роком зростає актуальність технології LTE, яка йде на зміну мереж другого і третього покоління. При цьому залишається важливою та зворотна сумісність на випадок відсутності покриття 4G. Вже понад два роки тому обидві вимоги були поєднані у рішеннях SIMCom — у модулях А-­серії [1]. Але оскільки технології не стоять на місці, в рамках цієї лінійки з’явилися більш доступні та досконалі рішення — про них і йтиметься у статті.

 
81
Антени
Віктор Алексєєв
Нова маркетингова політика Quectel: бездротові модулі в комплекті з антенами. Частина 2

На початку квітня 2021 року один з провідних світових виробників бездротових модулів та модемів — китайський концерн Quectel Wireless Solutions представив нову лінійку антен для своїх бездротових пристроїв [1]. Тим самим Quectel почав реалізовувати нову маркетингову політику, в рамках якої покупцеві пропонується не тільки сам бездротовий пристрій, а й оптимально підібрані антени та кабелі. Такий підхід дозволяє постачати замовникам бездротові модулі та модеми з оптимальним варіантом антени від одного постачальника. В результаті надається можливість знизити економічні витрати та суттєво скоротити час розробки проєкту. У першій частині статті, опублікованій у журналі «Бездротові технології», № 4, 2020, розглянуті антени Quectel для додатків IoT та 5G. У цій статті наведено короткий огляд антен 2G­-4G та GNSS виробництва Quectel.

 
86
Візитки

Візитки
 
96
Виставки

Виставки
 
102
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
104


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5